Çözüldü PC Açılırken görüntü gelmeme sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Gökhan Şenak

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle merhaba konuyu uzun uzun kafam karışık olduğu için saçma bir şekilde yazmıştım ama video çekerek bunu size daha net bir şekilde anlatmaya çalıştım video bittikten sonra bilgisayarı açmam baya uzun sürdü 15 defa falan aç kapat yaptım ve bir mavi ekran aldım hata kodu ACPI BİOS ERROR bu hatayı daha önce hiç almıyordum bilgisayar açılıp görüntü gelmiyordu ama böyle bir hata hiç almıyordum format atmaya kalktığımda da böyle bir hata aldım bilgisayar açılırken de böyle bir hata alıyorum artık kalanını video da açıkladım umarım bir bilen yardımcı olan arkadaş çıkar teşekkürler.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çözüm
Arkadaşlar cevaplarınız için hepinize teşekkür ederim sanırım sorunumu çözdüm benim anakartın en son sürüm BIOS'unu 2 senedir kullanıyordum ondan hiç şüphelenmedim kullandığım sürüm 505 idi ben bunu 503 versiyona düşürdüm ve şu an sorunum çözüldü 4 5 defa açtım kapattım hiç sorun yaşamadım belki tesadüf de olabilir bilmiyorum ama şu anlık düzeldi gibi duruyor BIOS'un yeni versiyonunu 2 senedir kullanıyordum o yüzden hiç şüphelenmemiştim ama ondan mış sanırım bakalım zaman gösterecek bunu bilgisayarcıya götürmüştüm anakarttan demişti değişmesi lazım demişti iyi ki yaptırmadım.
Onboard ile görüntü alabiliyormuydunuz?
Hayır hocam aynı sorunu onboard da yapıyor 5 10 kere aç kapa yapmam gerekiyor bilgisayarcıya götürdüm benden farklı bir işlem yapmadı anakart dan olabilir sorun dedi anakart değişmeli dedi bilgisayarcilar anca parça degistirmeyi biliyor maalesef

Hayır hocam aynı sorunu onboard da yapıyor 5 10 kere aç kapa yapmam gerekiyor bilgisayarcıya götürdüm benden farklı bir işlem yapmadı anakart dan olabilir sorun dedi anakart değişmeli dedi bilgisayarcilar anca parça degistirmeyi biliyor maalesef
Hdd bul bir tane sistemi ona kur aç kapa sürekli yine aynı sorun varsa anakart olma ihtimali daha yüksek

Arkadaşlar cevaplarınız için hepinize teşekkür ederim sanırım sorunumu çözdüm benim anakartın en son sürüm BIOS'unu 2 senedir kullanıyordum ondan hiç şüphelenmedim kullandığım sürüm 505 idi ben bunu 503 versiyona düşürdüm ve şu an sorunum çözüldü 4 5 defa açtım kapattım hiç sorun yaşamadım belki tesadüf de olabilir bilmiyorum ama şu anlık düzeldi gibi duruyor BIOS'un yeni versiyonunu 2 senedir kullanıyordum o yüzden hiç şüphelenmemiştim ama ondan mış sanırım bakalım zaman gösterecek bunu bilgisayarcıya götürmüştüm anakarttan demişti değişmesi lazım demişti iyi ki yaptırmadım.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı