PC Açılırken Uyku Moduna Geçme Sorunu

chuckypancamOZ.

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba Technopat sakinleri. Bugün sabah bilgisayarımı açtım. Bir güncelleme yaptım. Sonra "PC'nin algılayabilmesi için yeniden başlatmanız gerekmektedir" gibi bir uyarı çıktı. Yeniden başlattım. Daha MSi veya Bios ekranı çıkmadan "Uyku moduna hazırlanıyor" diyor. Ne MSi ekranı açılıyor ne başka bir şey. Monitörde sinyal yok, ama kasa çalışıyor. Ne olur yardım edin, daha 3-4 günlük bilgisayar :(

Arkadaşlar ne olursunuz yardım edin. Sebebi nedir acaba :(

Şimdi de PC'nin güç ışığı yanmıyor.

Sistemi kapat ve arkadaş fişini çek. Power düğmesine 7-8 kere uzun uzun bas. BIOS pilini çıkar ve 5 DK bekledikten sonra tak. Sonra sistemi aç.

Sistemi kapat ve arkadaş fişini çek. Power düğmesine 7-8 kere uzun uzun bas. BIOS pilini çıkar ve 5 DK bekledikten sonra tak. Sonra sistemi aç.

Deniyorum. Umarım olur. Yoksa 2700 TL çöpe. Ben de kafayı yerim artık galiba. PC'yi güncelliyorum bir daha açılmıyor. Var mı böyle bir şey ya. Çok moralim bozuldu.

Yaptım ama yine aynı. Hiçbir tepki yok. PC'nin ışığı yanmıyor fakat PC çalışıyor. Bu sorunu nasıl çözeceğim. Moralim gerçekten çok bozuldu. Ne yapmalıyım? Daha 3-4 günlük tam takır kuru bakır çalışan PC güncellemeden sonra açılmıyor. W10 Pro-64bit kullanıyorum.

Güncellemeler yapılırken hiçbir işlem yapmaman tamamlanmasını sabırla beklemen gerekir. Muhtemelen arka planda güncelleme işlemi yapılırken sistem açılmadı diye panikledin reset attın. Bu yüzden sistem dosyaları sağlıklı çalışmıyor. Bios ekranına gelebiliyomusun?

Güncellemeler yapılırken hiçbir işlem yapmaman tamamlanmasını sabırla beklemen gerekir. Muhtemelen arka planda güncelleme işlemi yapılırken sistem açılmadı diye panikledin reset attın. Bu yüzden sistem dosyaları sağlıklı çalışmıyor. Bios ekranına gelebiliyomusun?

Hayır, güncellemeyi tam yaptı. Hatta 'PC'nin yeninden başlaması gerekiyor' uyarısı verdi. 'Tamam' dedim. Deyiş o deyiş.

Boot menüsüne ulaşabiliyorsan uğraşma dostum. Windows 10 UEFI formatı çak.

Flash'ta var zaten hâlihazırda W10. Format mı atayım yani? Flash'ı takınca onu da okumazsa ne olacak? Bu sefer çöp olur herhâlde.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı