PC aniden kapandı ve Kernel Power hatası verdi

Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, bilgisayarım az önce oyun oynarken aniden kapandı anlamadığım bir şekilde. Sizden yardım istiyorum sorun ne olabilir?
Olay Görüntüleyicisi'nde böyle yazıyor, sorun nedir? Nasıl anlayabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Adsız.png

s.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana PSU'nun ısınmasından kaynaklı bir sorun gibi geldi. Ama aksi de çıkabilir. Ekran kartının güç tüketimini söyleyebilme şansın var mı?

Sanırım GPU'dan kaynaklı bir sorun yok. Belki PSU'nun kablolarından biri çıkmış oynamış olabilir. Kontrol eder misin?
Yarın kasayı söküp baştan toplayacağım ama şimdi kaba taslak baktığımda kasanın içine çıkık gevşek bir kablo görünür de yok gibi ki zannetmiyorum öyle olacağını. Gerçekten can sıkıcı.

Hocam konuyla alakasız oluyor ama siz böyle şiir gibi yazmaya üye olduğunuzdan beri mi başladınız?
Değerli ve bir o kadar meraklı olan forumdaşım, ✍🏼
Sizlerin de bahsettiği gibi konudan çok kopmadan kısa bir cevap vermek istedim. :)

Hayır, lakin insan zaman içerisinde olgunlaşıp akabinde Dünya hayatına daha farklı bir patikadan seyir alma yaşama isteği ile kavruluyor. 🎭

Bu bağlamda bendeniz de bu patikada ilerleyenlerdenim. 🙏🏼

Üstadın dediği gibi "Yaşadım durdum yıllarca yaşadığımı sanarak. Arkama baktım, yaşanmamış bir yaşam gördüm onca zaman..."

Saygılarımla. 🌹

@Bendebirkullanıcıyım Hocam PSU bakıyorsanız size High Power veya High Power üretimi olan PSU tavsiye etmek isterim. 👋🏼

Değerli ve bir o kadar meraklı olan forumdaşım, ✍🏼
Sizlerin de bahsettiği gibi konudan çok kopmadan kısa bir cevap vermek istedim. :)

Hayır, lakin insan zaman içerisinde olgunlaşıp akabinde Dünya hayatına daha farklı bir patikadan seyir alma yaşama isteği ile kavruluyor. 🎭

Bu bağlamda bendeniz de bu patikada ilerleyenlerdenim. 🙏🏼

Üstadın dediği gibi "Yaşadım durdum yıllarca yaşadığımı sanarak. Arkama baktım, yaşanmamış bir yaşam gördüm onca zaman..."

Saygılarımla. 🌹

@Bendebirkullanıcıyım Hocam PSU bakıyorsanız size High Power veya High Power üretimi olan PSU tavsiye etmek isterim. 👋🏼
PSU alacaktım fakat bu testlerden sonra vazgeçecek gibiyim, sorunun kaynağını halen daha bulamadım.

Farklı priz, farklı güç kablosu ve farklı bir odada dener misiniz? Her şeyi denemişsiniz geriye bu kalmış. Bence sorun bu üçünden birisi. En son da anakarttaki işlemci pinlerinde yamuk veya kırık var mı ona da bir bakın. (Güç kablosunu iyice oturttuğunuzdan emin olun gerekirse sertçe itin.)

Yeni konular

Geri
Yukarı