PC çok yavaş açılıyor

• Konuyu başlatan Ali Dülüoğlu
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 809
A

Ali Dülüoğlu

Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar benim pc çok yavaş açılıyor bana yardım edebilir misiniz format attım yine aynı lütfen yardım edin :kararsız:

İşletim sistemin Windows 8 ise görev yöneticisinden "başlangıç" kısmına gelip oradan başlangıçta çalışmasını istemediğin, açılışı yavaşlatacak programları kapatabilirsin.

Windows 7 kullanıyorsan Başlat > Çalıştır'a "msconfig" yazıp oradan da başlangıç bölümünden aynı işlemi yapabilirsin.

Ayrıca biraz bütçe ayırabilirsen uygun fiyatlı bir SSD almanı tavsiye ederim. En ucuzu bile normal disklerden çok daha performanslı.

• Bilgisayar başlatıldığında çalışan gereksiz programları başlatmayı kaldırın @Yararsız Üye arkadaşımın yönlendirmesiyle yapabilirsiniz.
  • Windows 8.1 kurun kurulu değil ise.
  • Driverlerinizi güncel tutun ve SSD alıp Windowsunuzu SSD ' ye kurun.

Merhaba arkadaşlar benim pc çok yavaş açılıyor bana yardım edebilir misiniz format attım yine aynı lütfen yardım edin :kararsız:
Vallaha kardeşim formatla çözülcek iş değil donanımlarını atarmısın
Ctrl+alt+delete > Görev Yöneticisi > Başlangıç > Gereksiz olan her şeyi kapat açık kalıcaksa bir tek Eğer windows 10 ve üstü ise Windows securty notifaction kalsın başka antivirüs kullanıyorsan onu da kapat Varsa Realtek High defination audio açık kalsın.

Yada başlat menüsü>arama yerine > msconfig yaz > ön yükleme > Gelişmiş seçenekler > işlemci sayısını ayarla > Bellek üst sınırını ramine göre ayarla. Eğer bilmiyorsan bellek 8 gb ise 8192 , 4 gb ise 4096 dır işlemci sayısı genelde 3 yada 4 olur dikkat et emin değilsen pek kurcalama .

Geri
Yukarı