PC durduk yerde kapanıyor

5TOLAS

Hectopat
Daha fazla  
Bazen mavi ekran, bazen ise pat diye birden kapanıyor. Minidump dosyası oluşmuyor ne yapabilirim? Windows 11 var.

Pc modelini yazabilir misiniz? Masaüstü, toplama, dizüstü hangisi?
Bazen mavi ekran, bazen ise pat diye birden kapanıyor. Minidump dosyası oluşmuyor ne yapabilirim? Windows 11 var.

Bilgisayar özellikleriniz neler aynı sorunu kısa zaman önce yaşadım, Voltaj sorunu kaynaklıydı stabil voltaj olmadığı için sürekli birşeyler oluyordu.

PC masaüstü ve ben de ufaktan tırsmaya başladım.
  • Anakart: MSI B450M-A Pro Max.
  • RAM: G.Skill 16 GB.
  • Ekran karti: GTX 1660S.
  • İşlemci: R5 2600.
PSU: Markayi nereden ogrenirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani PSU markası büyük ihtimal üstünde altında bir yerde yazar ne olduğu.

Sorun için ise ben bir şey demeyeyim daha bilgili biri bilgi verirse daha iyi olur, benim bilgisayarımda belli olmadan bazen boşta bazen yükte kafasına göre bazen restart atıyordu, bazen de kapatıyordu kendini anakart voltaj arızası varmış, kendin yapabileceğin bir tamir değil zaten bir bilgisayarcıya göstermen iyi olur, sürekli aynı şekilde olması donanımlara zarar verebilir.

PC masaüstü ve ben de ufaktan tırsmaya başladım.
  • Anakart: MSI B450M-A Pro Max.
  • RAM: G.Skill 16 GB.
  • Ekran karti: GTX 1660S.
  • İşlemci: R5 2600.
PSU: Markayi nereden ogrenirim?

Yani PSU markası büyük ihtimal üstünde altında bir yerde yazar ne olduğu.

Sorun için ise ben bir şey demeyeyim daha bilgili biri bilgi verirse daha iyi olur, benim bilgisayarımda belli olmadan bazen boşta bazen yükte kafasına göre bazen restart atıyordu, bazen de kapatıyordu kendini anakart voltaj arızası varmış, kendin yapabileceğin bir tamir değil zaten bir bilgisayarcıya göstermen iyi olur, sürekli aynı şekilde olması donanımlara zarar verebilir.

Bir de kapandiktan sonra acinca tekrar o sekilde kapanmiyor. Ta ki PC'yi elimle kapatincaya kadar.

Yeni konular

Geri
Yukarı