Çözüldü PC format sonrası yavaşlama normal mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

fekete

Decapat
Daha fazla  
PC'yi bugün formatladım ve Discord'u yeni yükledim ancak kullanıcını üstüne vs. bastım mı 1-2 sn bekletiyor. Yeni yükledim diye mi? Ayrıca sanki eskisine göre biraz yavaş ama kesin emin olamadım. Format sonrası bu normal midir? Site açılmaları falan da yavaşladı çünkü. Normal değil ise sebepleri ne olabilir?

Çözüm
@LOTR Manyağı aı birkaç deneme yaptım oyunlarda vs. FPS değerleri çok değişiklik göstermedi önceki haline göre kasma vs. yok zaten tek yavaşlık var gibi geldi ama bu konularda çok takıntılıyım belki ondan öyle geldi bilemiyorum biraz daha kontrol edeceğim sanırım ama çok bir şey yok gibi.
Siz gözlemledikçe fark var ise anlarsınız zaten. Olası bir sorunda biz yine buradayız.
Haklısınız bende güvenmem çok ama sürücüleri güncelleme konusunda konuşmamıştık kendi güncellemiş zorunda değildi yani ben yine de kontrol edeceğim zaten.

Takıldığınız herhangi bir yerde tekrar beni etiketleyebilirsiniz. Elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırım. Mesajlarım sorununuzu çözdüyse sağ taraftan çözüm olarak işaretlemeyi unutmayın. Forumumuza hoş geldiniz.

Driverleri yüklediniz mi?
tabiki
Driverleri yüklediniz mi?
Dediğim gibi aşırı kasma kalmadı şuan ancak sayfaların yüklenmesinde ufak bi yavaşlık sezdim
@LOTR Manyağı intel bana diğer sürücüleride gösterdi ve sonuçlar şu şekilde ;
1631025243159.png
1631025254403.png
1631025199808.png

@LOTR Manyağı eski mi 2005 vs yazıyor ama

Son düzenleme:
Tabii ki

Dediğim gibi aşırı kasma kalmadı şu an ancak sayfaların yüklenmesinde ufak bir yavaşlık sezdim
@LOTR Manyağı Intel bana diğer sürücüleride gösterdi ve sonuçlar şu şekilde;
Eki Görüntüle 1160400Eki Görüntüle 1160401Eki Görüntüle 1160398
@LOTR Manyağı eski mi 2005 vs yazıyor ama

Realtek için bunu indirin(Mesaim bitiyor ofisten çıkıyorum. Takıldığınız yerde forumda arkadaşlar yardımcı olacaktır. Hala sorunlarınız devam ederse yarın bakarız).

Realtek için bunu indirin(Mesaim bitiyor ofisten çıkıyorum. Takıldığınız yerde forumda arkadaşlar yardımcı olacaktır. Hala sorunlarınız devam ederse yarın bakarız).

Çok teşekkür ederim ilgi alakanız için öncekinden çok fark yok zaten dediğim gibi sadece ufak gecikmeler hissediyorum onlarda max 2 saniyeyi geçmemekte

Yarına kadar test edeceğim sorun çözülmüş olursa çözüm olarak sizi seçerim :)
@LOTR Manyağı aı birkaç deneme yaptım oyunlarda vs. FPS değerleri çok değişiklik göstermedi önceki haline göre kasma vs. yok zaten tek yavaşlık var gibi geldi ama bu konularda çok takıntılıyım belki ondan öyle geldi bilemiyorum biraz daha kontrol edeceğim sanırım ama çok bir şey yok gibi.

Son düzenleme:
Siz gözlemledikçe fark var ise anlarsınız zaten. Olası bir sorunda biz yine buradayız.

Çözüm
Tam tersine yavaşlama olmaması gerekiyordu. Driverları doğru kurdunuz mu?

Merhaba. Bilgisayarımda son birkaç gün içinde bayağı yavaşlama oldu. Mesela YouTube'a bakmak istiyorum. Uygulamasına açmak istediğimde en az birkaç saniye bekletiyor. Aslında daha önceden de yavaşlama oluyordu. Bu zamana kadar çözümü SSD'nin kablosunu ara sıra takıp çıkartarak veya bilgisayarı yeniden başlatarak çözdüm ama bu seferki artık çözülmüyor. Tahminimce kablolarında sorun var yoksa SSD'de sorun olsaydı hiç çözülmeyen bir sorun olurdu ama artık ne yapsam bilemedim ve az önce format attım ama formattan sonraki hızlanma yok hala yavaş ve yapacağım bir çözüm kalmadı. Yardım edebilme şansınız var mıdır?

Geri
Yukarı