PC hiçbir şekilde açılmıyor

Yadro

Decapat
PC ilk açıldığında üzgün suratlı mavi ekran veriyor ve sonrasında otomatik onarım açılıyor. BIOS'tan format atmayı bulamadım. Sistem koruması kapalı olduğu için geri yükleme yapılmıyor. Hiçbir şey olmuyor sıfırlamaya çalıştığımda hata oluştu diyor. Yardım lazim acilen.

Dostum videoları izleyip hiçbir şey anlamadıysan herhangi bir bilgisayarcıya götür. Format attır ama sende yanında dur adamın. Eve gelir gelmez ilk işin bir şekilde format atmayı öğrenmek olsun.
Bence güvendiği bir bilgisayarcı değilse gitmesin. SSD'si varsa 15 dakikasını almaz, öğrenmesini de sayarsak 30 dakikasını almaz.

Bence güvendiği bir bilgisayarcı değilse gitmesin. SSD'si varsa 15 dakikasını almaz, öğrenmesini de sayarsak 30 dakikasını almaz.
Hocam öyle arkadaşlar var ki. BIOS'a giremez o kadar bilmiyorlar. Eğer bu arkadaşta sadece PUBG oynamak için bilgisayara giriyorsa. Muhtemelen hiç bu tarz şeyleri araştırmayan bir arkadaştır. Yanlışlıkla voltaj arttırıp parçalara zarar verebilir. Yanlış atabilir. İçinden parça aldığını zaten anlar o kadar değil. İçini açtığı an yanlış bir şeyler var anlarsın dostum.

Hocam öyle arkadaşlar var ki. BIOS'a giremez o kadar bilmiyorlar. Eğer bu arkadaşta sadece PUBG oynamak için bilgisayara giriyorsa. Muhtemelen hiç bu tarz şeyleri araştırmayan bir arkadaştır. Yanlışlıkla voltaj arttırıp parçalara zarar verebilir. Yanlış atabilir. İçinden parça aldığını zaten anlar o kadar değil. İçini açtığı an yanlış bir şeyler var anlarsın dostum.
Gerçekten dediğiniz gibi yapacak bir şey yok. Fakat öğrenmesi zor bir şey değil,bir gün yine aynı hatayla karşılaşır ve bilgisayarcı bulamaz ise ne yapacak ?

Gerçekten dediğiniz gibi yapacak bir şey yok. Fakat öğrenmesi zor bir şey değil,bir gün yine aynı hatayla karşılaşır ve bilgisayarcı bulamaz ise ne yapacak ?
Aynen öyle. İnternet kafede zamanı kısıtlı olacağı için belki heyecan falan yapar. O yüzden ilk bi format attırsın bir bilgisayarcıya, daha sonradan kendi bilgisayarında her türlü öğrenir. Hatta arkadaşım sana tavsiye. Direk Technopat'tan Windows 10'un en son çıkan İSO dosyasını indir rufus ile yazdır. Buyur linkler:
İSO: Windows 10 Türkçe İndirme ve Kurulum - Technopat Sosyal
USB hazırlamak (Rufus):
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İSO'yu kurmak (Format):
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

USB'me Kurulum dosyalarını attım. Boot menüden seçtim. Ayni hatayı alıyorum.

13 yaşındayım, bilgisayara Photoshop ve video editleme için giriyorum. Başıma böyle bir şey geleceğini düşünmediğimden bu videoları izlemek aklıma gelmedi.

Rufus'tan WindowsISO dosyasını Flash'ıma tanımladım. Boot menüden UEFI SanDisk'i seçtim. Açtığımda yine otomatik onarıma götürüyor. Olacağı yok gibi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı