PC için alınabilecek en iyi Gamepad hangisi?

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Başlıkta da belirttiğim gibi PC için alınabilecek en iyi Gamepad hangisidir? Geçen hafta Xbox Elite Series 2 satın aldım. Daha öncesinde kullandığım DualShock 4'e göre gerçekten hissiyatı çok farklıydı. Ürün kusurlu olduğu için bugün iade ettim. Yabancı forumlarda okuduğuma göre yaşadığım sorun kronikmiş sağ tarafta bulunan "X, Y, A, B" tuşları iyice bastırmadığınızda tepki vermeyebiliyor. Aynı zamanda ergono misini beğenmedim ya da benim elime uygun değildi. Belki uzun kullanımda ergono misine alışabilirim fakat emin değilim. Şu anda "DualSense Edge", "ASUS ROG Raikiri Pro" veya düzgün çalışan başka bir "Xbox Elite Series 2" arasında kaldım. DualSense'in kendine özgü özelliklerini kullanabilmeyi sağlayan üçüncü parti uygulamalar gördüm ve bu uygulamaları kullanmak benim için herhangi bir sıkıntı oluşturmuyor. Aynı zamanda DualShock 4'e alışkın olduğum için ergonomisi benim için daha iyi olacaktır. ASUS ROG Raikiri Pro ise 40+ saat pil ömrü, PC için özel olması ve hızlı kablosuz bağlantı için aparat içermesiyle beni cezbediyor fakat kalite ve hissiyat olarak diğer ürünlerin seviyesinde mi emin olamadım. Yabancı forumlarda genel olarak parasını hak etmediği yazılmış. Görüşlerinizi ve önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
PC için en iyi gamepad Xbox 9. nesil koludur hocam.

bu arada 9. nesil kol alacaksanız dongle ile beraber alın 0 gecikmesiz ve kablosuz oynayabilirsiniz.

Kablolu dersen Logitech F310.
Kablosuzsa Logitech F710.
En iyi bunlar mı var cidden?

Yani bütçe belirtilen kollara bakılırsa sınırsız gibi duruyor. Eğer profesyonel bir oyuncu değilseniz Raikiri veya Elite kol almaya şahsen gerek yok diye düşünüyorum. Uyumluluk açısından Xbox'ın kolları PS kollarına göre daha iyidir. Klasik 9. nesil Xbox kolu almanızı tavsiye ederim. Ergonomi açısından ise hangisi daha rahat geliyorsa elinizi oyunuzu ondan yana kullanın.

Gidin Xbox 9. nesil gamepad al kafan rahat etsin ya da şansını dene bir daha Elite Controller'dan al.
Yabancı forumlarda yazdığına göre bu sorun hem 9. nesil olanlarda da mevcutmuş. Ayrıca yanlış bilmiyorsam 9. nesil pil ile çalışıyor şarjlı değil pil ile uğraşmak istemiyorum.
Kablolu dersen Logitech F310.
Kablosuzsa Logitech F710.
F310'u yaklaşık 10 sene önce liseye giderken satın almıştım. Hâlâ elimde mevcut fakat bahsettiğim ürünlerle arasında çok fark var ayrıca yapısı gereği öndeki R1 R2 tuşlarını iki parmakla kullanmaya pek müsait değiller.
PC için en iyi gamepad Xbox 9. nesil koludur hocam.

bu arada 9. nesil kol alacaksanız dongle ile beraber alın 0 gecikmesiz ve kablosuz oynayabilirsiniz.
Hocam işin içine dongle girdikten sonra fiyatı zaten artıyor Elite Series 2 alırım onun yerine ayrıca orijinal dongle da görememiştim internette.
En iyi bunlar mı var cidden?

Hocam bu ürünü de düşündüm fakat DualSense için tasarlanmış üçüncü parti uygulamalar bu ürünle de uyumlu mu emin olamadım. Eğer uyumluysa alınabilir fakat değilse DualSense'e özgü özelliklerden faydalanamayacağım. Bu yüzden kararsız kaldım.
Yani bütçe belirtilen kollara bakılırsa sınırsız gibi duruyor. Eğer profesyonel bir oyuncu değilseniz Raikiri veya Elite kol almaya şahsen gerek yok diye düşünüyorum. Uyumluluk açısından Xbox'ın kolları PS kollarına göre daha iyidir. Klasik 9. nesil Xbox kolu almanızı tavsiye ederim. Ergonomi açısından ise hangisi daha rahat geliyorsa elinizi oyunuzu ondan yana kullanın.
Hocam bütçeden yana sıkıntı yok. Alınabilecek en iyi ürünü alıp arkama bakmamak istiyorum. Elite Series 2 de gerçekten ciddi fark vardı hissiyat olarak klasik 9. nesil aynı hissi yaşatır mı bilemiyorum. Ayrıca pilli olması ve Usb dongle olayı can sıkıcı.

Yeni konular

Geri
Yukarı