PC için DualSense mi, Xbox Controller mı?

Pakalukas

Hectopat
PC için kontrolcü arıyorum. DualSense ve Xbox Controller arasında kaldım. Xbox'ın PC için daha uyumlu olduğunu biliyorum ancak DualSense yaklaşık 70 TL daha ucuz. Sizce Xbox için aradaki farkı vermeye değer mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
PC için kontrolcü arıyorum. DualSense ve Xbox Controller arasında kaldım. Xbox'ın PC için daha uyumlu olduğunu biliyorum ancak DualSense yaklaşık 70 TL daha ucuz. Sizce Xbox için aradaki farkı vermeye değer mi?
Hayır değmez. XB controller alırsan ayrıca kablosuz adaptör alman gerekecek zaten o da 500tl. Dual sense al geç her türlü kabloyla kullanacaksın zaten.

Xbox kontrolcüsü çok daha iyi bence. Ucuz arıyorsan sadece kablolu olan modelini alabilirsin.
Biliyorum kullanmaktayım şu anda fakat nadiren de olsa kesinti yapıyor. Eğer adaptör yoksa en sağlıklısı kablo ile kullanmak. ayrıca teknoloji olarak da çok geride XB Controller, üzerine fiyat farkı ödemek bu sebepten ötürü daha da saçma geliyor. Pil derdinden bahsetmiyorum bile...

X box 9.nesil gamepad kullanıyorum, gayet memnunum. Laptopda bluetooth desteği var ekstra bir aparat almakla uğraşmadım. Sadece şarjlı pil aldım recykonun 2700mah lı AA pillerini kullanıyorum yoğun kullanımda haftada bir anca değiştirirsin. Üstteki arkadaş pil derdi demiş ama şarjı bittiği zaman on saniye içinde takılan pil benim için daha pratik oluyor. Dualsense tarafında Sonnye toplu dava açıldığıyla ilgili haberlerde varken bir de PC de kullancaksan X box gamepad almak daha mantıklı duruyor.

bende logotech f710, xbox 9. nesil, dualsense var .
dualsense en iyisi her acıdan, başka gamepad bakmaya gerek yok.

Resmi desteklenen kontrolcü al arada çok ciddi fark yok. Microsoft PC'de resmi olarak Xbox kontrolcüsüne destek veriyor. Ve ileride XCloud kullanmak istersen Xbox Gamepad'e ihtiyacın olacak bundan dolayı bence Xbox al.

Geri
Yukarı