PC için Xbox Series vs PS5 DualSense kontrolcü

Type-C kablo sorun değil de, piller çok üzüyor. Sarj istasyonu, piller derken 1/4 kontrolcü fiyatına denk geliyor. :)
Sanırım DualSense alacağım.
Ha bu arada olur da Xbox alırsan, pil + adaptör 500'ü falan geçebiliyor. Dandik bir pil adaptörü işe yaramıyor.

Pil olarak bu: GP Recyko Pro 2000 mAh Ni-Mh AA 4'lü Kalem Şarjlı Pil Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Adaptör: Nitecore İ4 Lithium Pil Şarj Cihazı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Bunlarla 1 hafta aralıksız oynarsın. DS'de öyle dert yok, tak şarja devam.

Yalan yok, yarış oyunlarında Xbox'ın tetikleri daha rahat.

Ben souls oyuncusuyum bu sebeple DualSense kullanıyorum hep, GoW'u da DualSense ile oynadım yine. Kısaca yakın dövüş oyunlarının tümünü DualSense, yarış oyunlarını Xbox ile oynadım.

Kablolu olarak tetikleri o şekilde kullanabiliyorsun fakat kablosuz olarakta tuşlar PS arayüzünde çıkıyor yeni oyunlarda artık. Fakat Steam girdisini kapatman gerekiyor.
Burada tuşlar için farklı bir şey söylenmiş? @Airi

Xbox Series 8. ve 9. nesil kullanmış ve deneyimlemiş biri olarak yorum bırakmak istiyorum şuraya;

8. nesili ilk aldığım dönemlerde, yanına da Xbox şarj kitini de almıştım. Bknz. Microsoft Xbox Oyun Ve Şarj Kiti (Satış bağlantısını bulamadım, ancak bahsettiğim şey; eski versiyonu, Type-B olan.)

Ancak bu orijinal şarj kiti, birkaç sene sonrasında resmen ömrü doluyor ve kullanılamaz hale geliyor. Bununla ilgili çok fazla şikayetler oldu. Bknz: Xbox One S kontrolcüsü için Şarj Kiti vs Şarj Edilebilir Piller

Dolayısıyla Duracell şarj edilebilir piller ve şarj istasyonu ile sorunumu çözdüm. Bknz. Duracell CEF 14 (İçinden 1300 mAh AA 2'li piller de çıkıyor):

Bununla beraber, öncesinde şarj kiti ile yaklaşık +25 saat civarında hafif titreşimle kullanabiliyorken, şimdi ise Duracell şarj edilebilir pillerle +30 saat kullanabiliyorum.

3-4 ay öncesinde indirimle beraber Series Elite 9. nesil kolunu satın aldım Almanya'dan. Ancak yanlış bilmiyorsam 8. nesil ila normal 9. nesil arasında çok büyük bir fark yok. (Yanlış anlaşılma olmasın, benimki Elit versiyonu. Normal versiyonu ile pek farkları var.)

Bu iki kollar ile beraber Steam üzerinden çoğu oyunlarını (kol ile rahatlıkla oynanabilen oyunlardan kastederek...) rahatlıkla oynadım, zaten Steam'de çoklu oyun konsolu desteği var ama ben ergonomik açısından Xbox Series'lerden memnun kaldım.

Ha, şu deneyimimi de paylaşmak istiyorum. 8. nesili aldığım dönemlerde aynı sizin gibi daha öncesinde Gamepad deneyimim yoktu ve bu mevzuyu Aim Lab (https://store.steampowered.com/app/714010/Aim_Lab/) çok fazla alıştırmalar yaparak alıştırdım. Hem geliştirmiş olursun hem de heyecanın için tecrübe edinmiş olursun.

Ekleme: @B 52 Stratofortress , şunu da belirtmeyi unuttum. Bazı oyunlarda (Örn: Heavy Rain) kontrolcü konfigürasyonları kötü olabiliyor. Bu tamamen oyuna bağlı olmakla beraber, kendiniz Steam üzerinden konfigürasyonunu ayarlayabiliyorsun. Bknz: Çözüldü: Heavy Rain Xbox kontrolcüsü ile çoklu hareketler düzgün çalışmıyor

Son düzenleme:
Almak için aceleniz yoksa size teknoloji marketlerini sürekli kontrol etmenizi ( Mediamarkt-Vatan Bilgisayar-Teknosa-D&R-Amazon) tavsiye ederim.
Güncel fiyattan satın almak istiyorsanız dediğim şekilde takibe alın, sürekli takip edin siteleri ve kısıtlı olan ve hızla tükenen stoklar arasından olması gerektiği fiyatından alıp fırsatçılara paranızı kaptırmayın.( 1.799 ve 2.000 tl'ye satıldığı dönem de 1.349 tl'ye Vatan'dan satın almıştım )
Sizi düşündüğümden detaylı bilgi verdim.
Gerisi size kalmış.

Burada tuşlar için farklı bir şey söylenmiş? @Airi
Oyundan oyuna değişir, eski bir oyunda PS arayüzü olmaz. Fakat mesela aklına ne geliyor? Forspoken, Witcher 3 Next gen aklıma geldi bi anda, bunlarda tuşları görürsün.

DualSense diyen arkadaşlara bir sorum var. Steam kontrolcü desteği ile her oyun kablosuz oynanmıyor.

Buna ek olarak da FIFA 2023 oyununda kablo ile bile gecikme var.

Ben de 2 yıl Xbox 9. nesil kullandım, şu an DualSense kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı