PC ilk açılışta yavaş açılıyor

Fancyy

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar iş yerindeki PC artık çok geç açılmaya başladı. Sabah gelip dükkanı açıp PC açtığım zaman 5-10 dakikada anca monitöre görüntü geliyor. Ama ondan sonra açıp kapatınca hemen geliyor, sebebi sizce nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Söylediklerinizden bilgisayarda SSD olmadığını anlıyorum eğer hızlı açılmasını istiyorsanız SSD ile kökten çözebilirsiniz.

Ek olarak Görev Yöneticisini açarak Başlangıç sekmesinde ki Yüksek ve Orta yazan uygulamaları durdurunuz. Sistem programı olmamasına dikkat edin.
Disk birleştirme yapın ve geçici dosyalarınızı diskten temizleyin.
Masaüstünde ve Windows Bar'da aşırı program kalabalığı bulundurmayın.

Bilgisayarın hızlı açılmasını istiyorum fakat normal HDD kullanıyorum fakat ilk açılışın 5-10 dk sürmesi absürt bir durum bence ve sadece iş programları yüklü

Güç Seçenekleri sekmesinden güç düğmelerinin yapacaklarını seçin ibaresine tıklayın oradan hızlı başlatmayı aç kutucuğu tikli mi ona bir bakın tikli değilse işaretleyin ve öyle deneyin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı