PC kapanınca kulaklık ışıkları sönmüyor

Zugolu

Hectopat
Yeni Gamepower kyruse 7.1 kulaklık aldım PC'yi kapatınca klavye mouse ve kulaklığın mikrofon ışığı sönüyor ama kulaklığın LED'leri sönmüyor. BIOS'ta da USB'lere elektrik vermeyi açıp kapama ayarı da yok maalesef. Sorun USB girişindedir diye klavyenin takılı olduğu yere taktım USB'yi ama düzelmedi. Ne yapmam lazım? Yardım ederseniz çok sevinirim, yoksa kulaklığın LED'leri çok geçmeden eskiyecek.

Yeni Gamepower kyruse 7.1 kulaklık aldım PC'yi kapatınca klavye mouse ve kulaklığın mikrofon ışığı sönüyor ama kulaklığın LED'leri sönmüyor. BIOS'ta da USB'lere elektrik vermeyi açıp kapama ayarı da yok maalesef. Sorun USB girişindedir diye klavyenin takılı olduğu yere taktım USB'yi ama düzelmedi. Ne yapmam lazım? Yardım ederseniz çok sevinirim, yoksa kulaklığın LED'leri çok geçmeden eskiyecek.

USB'sini çıkar kulaklığın. Bazen bende de sönmüyor RGB.

Anakartınız nedir?

ErP Ready ayarını aktif edin BIOS'tan.

BIOS ayarlarında USB güç ayarları bölümü olur. Oradan sürekli enerjili kalması kapatılabiliyor genelde. Belki adı farklı olup kafanızı karıştırmış olabilir. BIOS menülerinin görsellerini ekleyebilirseniz iyi olur aslında.

USB'sini çıkar kulaklığın. Bazen bende de sönmüyor RGB.

Anakartınız nedir?

ASUS Prime A520M-K

BIOS da ayarı var. Olmaması imkansız. 20 yıldır var hatta. Daha eski bir bilgisayara sahipseniz bilemem.

BIOS'tan advenceda girdim oradan USB configurationa girdin değiştirelibilen legacy USB Support xhcı hand off ve USB device enable var.

BIOS ayarlarında USB güç ayarları bölümü olur. Oradan sürekli enerjili kalması kapatılabiliyor genelde. Belki adı farklı olup kafanızı karıştırmış olabilir. BIOS menülerinin görsellerini ekleyebilirseniz iyi olur aslında.

Görsel ekleyemiyorum medya eklemede yetkiniz yok diyor.

Tamam hallettim sorunu ASUS anakartlarda USB Configuration değil de apm configurationa girmek lazımmış oradaymış dediğiniz ayar.

Yeni konular

Geri
Yukarı