PC kendi kendine kapanıyor

Yer
Hawaii
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Radeon Rx 570
AMD Ryzen 5 2600
CORSAIR 8X2 16 GB Vengeance
Samsung 860 Evo 500GB
Meslek
Back End Developer
Son zamanlarda başıma gelmeye başladı. GTA, Valorant oynarken durduk yere kapanıyor veya reset atıyordu. İşlemci macunumu 3 yıldır yenilemedim bu yüzden olabilir mi? İşlemci sıcaklığım da 70 olmuyor 60'larda geziyor. Bir türlü anlayamadım nedenini. Yardımcı olur musunuz? Ve bir bilgisayarcıya götürmem gerekir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki hocam ama bu sosyal üzerinde yasaktır. Haberiniz olsun yine de.

O zaman buradan devam edelim hocam kuralları çiğnemeye gerek yok. Ben testi bitirip haber vereyim sizlere.

@Jack işte hocam 10 dakika ekran kartı 15 dakika işlemciyi test ettim herhangi bir sorun çıkmadı. Şimdi Power kısmından PSU'ya mı bakacağım?

Son düzenleme:

Dosya Ekleri

• asd.png
    asd.png
    19 KB · Görüntüleme: 14
Hocam PSU testinde 7.dakikada kapandı bilgisayar sorun PSU'da mı?
Evet hocam. Cihazınızın kullandığı Watt değerini atacağım size. Onun üstüne 300 (önerilen) veya 200 Watt ekleyip o değerlerde bir güç kaynağı alın ama unutmayın, anakart üzerindeki girişlere uysun. Örneğin CPU elektrik girişi 4+4 ise veya 1+4 ise 4+4 kablolu alabilirsiniz. Anakart elektrik kablosu için de aynı. Direkt anakart resmi de atabilirsiniz ona göre bulurum güç kaynağını.

Evet hocam. Cihazınızın kullandığı watt değerini atacağım size. Onun üstüne 300 (önerilen) veya 200 watt ekleyip o değerlerde bir güç kaynağı alın ama unutmayın, anakart üzerindeki girişlere uysun. Örneğin CPU elektrik girişi 4+4 ise veya 1+4 ise 4+4 kablolu alabilirsiniz. Anakart elektrik kablosu için de aynı. Direkt anakart resmi de atabilirsiniz ona göre bulurum güç kaynağını.

Bunu kullanıyorum hocam anakart olarak ve anlamadım PSU 600W değerinde nasıl sisteme yetmiyor bu arada bir süre daha değiştirmezsem problem olur mu?

Hocam RAM, fazladan taktıysanız fanlar, diskler falan tüm parçalar.

@AnnenMayKantereit hatta hocam güç kaynağının marka modelini de yazar mısınız hemen 300W ekleyeyim üstüne. Büyük ihtimal güç kaynağı bozulmuş önceden sorun yoktu ise, veya ömrü bitmiştir.

Geri
Yukarı