PC kendi kendine kapanıyor

Yer
Hawaii
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Radeon Rx 570
AMD Ryzen 5 2600
CORSAIR 8X2 16 GB Vengeance
Samsung 860 Evo 500GB
Meslek
Back End Developer
Son zamanlarda başıma gelmeye başladı. GTA, Valorant oynarken durduk yere kapanıyor veya reset atıyordu. İşlemci macunumu 3 yıldır yenilemedim bu yüzden olabilir mi? İşlemci sıcaklığım da 70 olmuyor 60'larda geziyor. Bir türlü anlayamadım nedenini. Yardımcı olur musunuz? Ve bir bilgisayarcıya götürmem gerekir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
600W 80 Plus Bronze şeklinde ulaşabildim hocam.
Hocam o zaman kasayı açıp bir girişleri atar mısınız? Özellikle ekran kartı kablosunu çıkartıp atarsanız, işlemcinin yanındaki 4, 6 veya 8 karelik kabloyu çıkartıp atarsanız ve anakartın üzerinde bulunan kocaman kabloyu çıkartıp atarsanız sevinirim. Merak etmeyin geri taktığınızda çalışır.

Hocam o zaman kasayı açıp bir girişleri atar mısınız? Özellikle ekran kartı kablosunu çıkartıp atarsanız, işlemcinin yanındaki 4, 6 veya 8 karelik kabloyu çıkartıp atarsanız ve anakartın üzerinde bulunan kocaman kabloyu çıkartıp atarsanız sevinirim. Merak etmeyin geri taktığınızda çalışır.

Hocam yapamadım bir türlü 😃 bu arada bir şey öğrendim oturduğum bölgede geceleri sıklıkla elektrik kesintileri oluyor PSU açık unutup uyuduğum zamanlarda var acaba bozulmasına sebep olan şey bu kesintiler olabilir mi?

Hocam yapamadım bir türlü 😃 bu arada bir şey öğrendim oturduğum bölgede geceleri sıklıkla elektrik kesintileri oluyor PSU açık unutup uyuduğum zamanlarda var acaba bozulmasına sebep olan şey bu kesintiler olabilir mi?
Olabilir hocam. Onun için akım korumalı güç kaynakları var onlardan alabilirsiniz. Fotoğrafını atacağım girişlere uygun bir güç kaynağı bulabilirsiniz kendinize. Üstelik 1000 veya 700 Wattlık bir güç kaynağı size daha çok yarar.

Olabilir hocam. Onun için akım korumalı güç kaynakları var onlardan alabilirsiniz. Fotoğrafını atacağım girişlere uygun bir güç kaynağı bulabilirsiniz kendinize. Üstelik 1000 veya 700 wattlık bir güç kaynağı size daha çok yarar.

Önerilirinize açığım hocam.

Önerilirinize açığım hocam.
Hocam girişleri atmamışım pardon. Anakart girişleri hakkında bilgim olmadığı için bir şey diyemiyorum.

5b837b711f4fc7a5dc741c638517172d.jpgHocam burada 6 pinli hali var 4 veya 4 ve yanında başka 4'lük olarak bulunabilir anakartınızda ona göre güç kaynağı bakın.

indir (1).jpgFotoğrafın sağında bulunan girişler ekran kartınızda olmayabilir de. Kontrol edin ona göre güç kaynağı alın.
indir.jpgFotoğraftaki kablo ve hemen altındaki giriş 20 veya 24 pinlik olabilir 20+4 pinli güç kaynağı alırsanız bunu düşünmenize gerek kalmaz.

Son düzenleme:
Hocam girişleri atmamışım pardon. Anakart girişleri hakkında bilgim olmadığı için bir şey diyemiyorum.

Eki Görüntüle 1658395hocam burada 6 pinli hali var 4 veya 4 ve yanında başka 4'lük olarak bulunabilir anakartınızda ona göre güç kaynağı bakın.

Eki Görüntüle 1658396fotoğrafın sağında bulunan girişler ekran kartınızda olmayabilir de. Kontrol edin ona göre güç kaynağı alın.
Eki Görüntüle 1658397fotoğraftaki kablo ve hemen altındaki giriş 20 veya 24 pinlik olabilir 20+4 pinli güç kaynağı alırsanız bunu düşünmenize gerek kalmaz.

Tamamdır hocam ilginiz içinde çok teşekkür ederim ☺️

Geri
Yukarı