PC kitlenip reset atıyor

Syhonial

Decapat
Merhaba Arkadaşlar,

Bilgisayarım oyun oynarken veya masaüstünde gezerken donuyor ve sonrasında reset atıyor herhangi bir mavi ekran vermiyor. Reset attığında fanlar sürekli hızlı bir şekilde dönüyor ekrana görüntü gelmiyor, restart atınca düzeliyor. Sorunun çözümü nedir sorunun kaynağı ne olabilir?

Peki hocam bu hata bilgisayar açılırken fanların hızlı dönmesi ve görüntü gelmemesine sebep olabilir mi? Restart attıktan sonra.
Bazı bilgisayarlarda bilgisayar açılırken fanlar hızlı dönebiliyor, benim bilgisayarımda açılırken fanlar hızlı dönüyor sonra duruyor. Ve evet disk sorunları görüntü gelmemesine sebep olabilir.

Bazı bilgisayarlarda bilgisayar açılırken fanlar hızlı dönebiliyor, benim bilgisayarımda açılırken fanlar hızlı dönüyor sonra duruyor. Ve evet disk sorunları görüntü gelmemesine sebep olabilir.
Hocam benim durum şöyle bilgisayar sorunsuz açılırken fanlar normalde ilk başta hızlı dönüyor sonra duruyor. Bilgisayarım donduktan sonra restart atıp açıldığında ise fanlar hızlı dönüyor hiç durmuyor görüntü de gelmiyor.

Şimdi öncelikle kasanın içini açın. kasanın tüm elektirik bağlantılarını kesin, ardından RAM'leri çıkarıp 40 saniye civarı bekleyin. 40 saniyenin sonunda 5 kez açma/kapama tuşuna basın, ardından RAM'leri geri takın, bilgisayarı fişe takıp, çalıştırın. Umarım dediklerim çözüm olur. Eğer verdiğim yönlendirmeler sizi çözüme ulaştırırsa çözüm olarak işaretlerseniz çok sevinirim. İyi günler dilerim.

Şimdi öncelikle kasanın içini açın. kasanın tüm elektirik bağlantılarını kesin, ardından RAM'leri çıkarıp 40 saniye civarı bekleyin. 40 saniyenin sonunda 5 kez açma/kapama tuşuna basın, ardından RAM'leri geri takın, bilgisayarı fişe takıp, çalıştırın. Umarım dediklerim çözüm olur. Eğer verdiğim yönlendirmeler sizi çözüme ulaştırırsa çözüm olarak işaretlerseniz çok sevinirim. İyi günler dilerim.
Teşekkürler hocam çok sağolun öneri için deneyeceğim.

Geri
Yukarı