PC mi, PS4 mü?

ArdaAkkayaa1

Hectopat
Beyler ya dolar çok pahalı biliyorum ama siz yinede söyleyin. Eurasia garantili gümüş V2 2 adet dualshock 500GB slim PS4 mü yoksa Cronos Phantom Serisi (Donanım Arşivi) Athlon X4 950 3.8GHz 8GB 1TB Asus PH-GT 1030-O2G Gaming Bilgisayar mı? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İki cihazın kıyaslaması daha derin yapılmalıdır. Yazılım ve eğitim için bilgisayar gereklidir.

Sadece oyun için istiyorsanız PS4 bana göre tek başına alınacak bir ürün değil. Bilgisayarınız olur yanına alırsınız.

PS4 ile kıyaslanacak bir sistemin içinde en az GTX 1060 olmalı bence.
Plus üyelik ve pahalı PS oyunlarını da göz önünde bulundurmak lazım.

Pro zaten GT 1030 gücünde diye biliyorum ben.

PS4 Pro gibi güçlü bir modelde böyle veya eşdeğer bir grafik kartının kullanılması mümkün değil. Ayrıca PS4'te her ne kadar güçlü ekran kartı olursa olsun, eşdeğer bir grafik kartı kullanılan güçlü bir PC'de aynı oyunda aynı performansı alamayabiliyorsun. Bu bir nevi pazarlama taktiğinden başka bir şey değil.

PS4 Pro gibi güçlü bir modelde böyle veya eşdeğer bir grafik kartının kullanılması mümkün değil. Ayrıca PS4'te her ne kadar güçlü ekran kartı olursa olsun, eşdeğer bir grafik kartı kullanılan bir PC'de aynı oyunda aynı performansı alamayabiliyorsun. Bu bir nevi pazarlama taktiğinden başka bir şey değil.
Evette yani normal PS4'teki gibi Monster Hunter'da falan 30'un altına sık sık düşme yok.

Pro zaten GT 1030 gücünde diye biliyorum ben.
Öhh yok artık. PS4 "Pro olmayan" GT 1030 gücünde denebilir. Yani günümüzde GT 1030 ile oynayabileceğiniz her oyunu PS4 ile hemen hemen aynı grafikte oynayabilirsiniz ancak PS4 Pro 7970, R9 280X gibi gibi ekran kartlarıyla eşit raw güçte. Oyun performansı olarak da normal PC'ye göre developarlar kat kat daha iyi optimizasyon sağladığı için çok daha iyi oluyor.

Öhh yok artık. PS4 "Pro olmayan" GT 1030 gücünde denebilir. Yani günümüzde GT 1030 ile oynayabileceğiniz her oyunu PS4 ile hemen hemen aynı grafikte oynayabilirsiniz ancak PS4 Pro 7970, R9 280X gibi gibi ekran kartlarıyla eşit raw güçte. Oyun performansı olarak da normal PC'ye göre developarlar kat kat daha iyi optimizasyon sağladığı için çok daha iyi oluyor.
Burada görmüştüm Pro = 1030 diye yanlış hatirliyorsam affedin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı