PC oyun oynarken aniden kapanıyor fanlar çalışıyor

Arkadaşlar aynı sorunu 2 gündür bende yaşıyorum. Ancak PC'de ekran gidince fan sesi aşırı yükseliyor PC'de ısınma olmuyor ama fanlar deli gibi çalışıyor. HDMI baklosunu çıkarıp PC yeniden başlatıyorum görüntü geliyor. Donanım şu şekilde:
Ekran kartı: Gigabyte GeForce RTX 2060 Windforce.
Anakart: Gigabyte B550M S2H 5000MHz.
İşlemci: AMD Ryzen 5 3500X.
RAM: G.Skill 8 GB Ripjaws V (X2)
SSD: Seagate 250GB Barracuda M.2.
HDD: Seagate 2TB Barracuda.
Kasa: Power Boost X-58.
Konu açarsanız daha etkili olacaktır hocam.

Arkadaşlar aynı sorunu 2 gündür bende yaşıyorum. Ancak PC'de ekran gidince fan sesi aşırı yükseliyor PC'de ısınma olmuyor ama fanlar deli gibi çalışıyor. HDMI baklosunu çıkarıp PC yeniden başlatıyorum görüntü geliyor. Donanım şu şekilde:
Ekran kartı: Gigabyte GeForce RTX 2060 Windforce.
Anakart: Gigabyte B550M S2H 5000MHz.
İşlemci: AMD Ryzen 5 3500X.
RAM: G.Skill 8 GB Ripjaws V (X2)
SSD: Seagate 250GB Barracuda M.2.
HDD: Seagate 2TB Barracuda.
Kasa: Power Boost X-58.
Tam olarak aynısını ben de yaşıyorum, sorununa çözüm bulabildin mi? Bulabildiysen paylaşabilir misin?

Ekran kartının fanları hızlanıyor mu görüntü gittiği zaman? NVIDIA tarafında no video olayı sıklaştı çünkü.

Bende öyle oluyor oyundayken ekran kararıyor fanlar hızlanıyor reset atmam gerekiyor
Nasıl düzeltebilirim?
Bilgisayar aniden ekran gidiyor ve fanlar daha hızlı calışmaya başlıyor.

Bende de öyle oluyor çözebildin mi?
Tam olarak aynısını ben de yaşıyorum, sorununa çözüm bulabildin mi? Bulabildiysen paylaşabilir misin?

Çözebildin mi?

Bend e çözemedim. Sen çözebilmiş mi?
Ben kendi sorunumu tespit etmiştim, yardımcı olacaktır belki diye yazayım. Sorun aurasync adlı programdan dolayı oluyordu, zaten benim donanımların için bir versiyonu yoktu ve ben eski bir sürümü deneme yanılma yoluyla çalıştırmıştım. Sonrasında titizlikle temizlemiştim bu programı ve armorycrate programını kullanmaya devam ederek sorundan kurtuldum.
Sizin donanımlarınız asus olmayabilir ama buradaki esas olay, eğer fan, led vs. kullanmak için kurulmuş bir program var ise tam uyumlu çalışmadığı için olabiliyor. Benim sorunum tamamen bununla alakalıydı.

Yeni konular

Geri
Yukarı