PC oyundayken reset atıyor

@karakacan1694

Hectopat
Makaleler
1
Oyundayken PC reset atıyor. Sıcaklıklar gayet normal.
Sistem:
MSI 5700XT Gaming X.
AMD R5 3600 & H410R.
8*2 16 GB 3200MHz G.Skill.
MB511 kasa.
Cooler Master 700W 80+ PSU (kasayla beraber)
500 GB Samsung 860 Evo SSD.
1 TB WD Blue HDD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemimiz benzer, benim de oyundayken, masaüstündeyken kendini restleyip duruyor bazen 2 dk bazen 5-10 dk da bir. Format attım,(format anında ayarlamalarımı yaparken bile kapandı) çözülmedi. “Windows düzgün yüklenmemiş gibi” hatası alıyorum. (Son açtığım konuda daha detaylı bahsettim)

MSI Gaming X 5600XT
R5 3600
Corsair 2x8GB 3000MHz
Cougar MX-350 mesh 700W 80 Plus.
Samsung 970 Evo 250GB
Toshiba P300 High performance 1TB.

Bu arada bahsetmeyi unutmuşum oyun esnasınds görüntüde çizikler oluşuyor sanki. Yalnız Bazen fazlaca olurken bazen hiç olmuyor. Sebebini anlayamadım.

Ekran Alıntısı.PNG

Power testini işlemciye yapacağım değil mi?

Son düzenleme:
Bu arada bahsetmeyi unutmuşum oyun esnasınds görüntüde çizikler oluşuyor sanki. Yalnız bazen fazlaca olurken bazen hiç olmuyor. Sebebini anlayamadım.

Eki Görüntüle 636100

Power testini işlemciye yapacağım değil mi?

Görüntüde çizik oluşuyor ve farklı kaliteli kablo ile düzelmiyorsa muhtemelen ekran kartınız bozuk.
Güç bağlantısını şemada kırmızı çarpı olmayan şekilde yapın. (Tabi PSU'da iki ayrı PCI-e güç kablosu olmalı)

d7Eb8p.jpg

Görüntüde çizik oluşuyor ve farklı kaliteli kablo ile düzelmiyorsa muhtemelen ekran kartınız bozuk.
Güç bağlantısını şemada kırmızı çarpı olmayan şekilde yapın. (Tabi PSU'da iki ayrı PCI-e güç kablosu olmalı)

Eki Görüntüle 662515
Öncelikle üzerinden 1 ay geçmiş olan ve çözülmemiş bir konuya baktığınız için @Jarex teşekkur ederim. Bu sorun sadece PUBG'de yaşarken farklı oyunda yalnız 1 kez yaşamıştım (csgo). Fakat PUBG'den daha kastıran oyunlarda (AC:Odyssey, RDR2) hiçbir sorun yaşamamam kafamı karıştırıyor.
Ekran kartı sorunlu olsaydi o oyularda da sorun yaşardım ama başka sebep gelmiyor aklıma. Sorunun driverlarda olma ihtimali var mı?

Öncelikle üzerinden 1 ay geçmiş olan ve çözülmemiş bir konuya baktığınız için @Jarex teşekkur ederim. Bu sorun sadece PUBG'de yaşarken farklı oyunda yalnız 1 kez yaşamıştım (CS:GO). Fakat PUBG'den daha kastıran oyunlarda (AC: Odyssey, RDR2) hiçbir sorun yaşamamam kafamı karıştırıyor.
Ekran kartı sorunlu olsaydi o oyularda da sorun yaşardım ama başka sebep gelmiyor aklıma. Sorunun driverlarda olma ihtimali var mı?

Genelde görüntü bozulması yoksa kablo ya da ufak sürücü sorunu olabilir ilgili videoyu izleyin.

5. Dakikadan itibaren izleyin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Genelde görüntü bozulması yoksa kablo ya da ufak sürücü sorunu olabilir ilgili videoyu izleyin.

5. Dakikadan itibaren izleyin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Elimde monitörden çıkan HDMI kablosu var. Sizce kablo almaya gerek var mı? Bu aralar sıkışığım da biraz.

Yeni konular

Geri
Yukarı