PC oyundayken reset atıyor

@karakacan1694

Hectopat
Makaleler
1
Oyundayken PC reset atıyor. Sıcaklıklar gayet normal.
Sistem:
MSI 5700XT Gaming X.
AMD R5 3600 & H410R.
8*2 16 GB 3200MHz G.Skill.
MB511 kasa.
Cooler Master 700W 80+ PSU (kasayla beraber)
500 GB Samsung 860 Evo SSD.
1 TB WD Blue HDD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sss'im Samsung 860 evo. Bozuk olacağını sanmam henüz 2 tb yazılmış. Ramler gskill onların da bozuk olacağını sanmam. Oyunlarda reset olayı yalnızca bir kere başıma geldi. Onun dışında hicbir oyunda crash veya pc kapanmazken yalnızca PUBG'de kapanması garibime giden olay. Bu görüntü bozulması falan sadece PUBG'de oluyordu. 1 aydır oynamıyorum bu nedenden dolayı.
Bu arada işlemci 4 ghz 1.2 V çalışıyor.

Sss'im Samsung 860 Evo. Bozuk olacağını sanmam henüz 2 TB yazılmış. RAM'ler G.Skill onların da bozuk olacağını sanmam. Oyunlarda reset olayı yalnızca bir kere başıma geldi. Onun dışında hiçbir oyunda crash veya PC kapanmazken yalnızca PUBG'de kapanması garibime giden olay. Bu görüntü bozulması falan sadece PUBG'de oluyordu. 1 aydır oynamıyorum bu nedenden dolayı.
Bu arada işlemci 4 GHz 1.2 v çalışıyor.

PSU kurtarmıyor gibi. Ya da undervoltunuz stabil değil.

Son düzenleme:
Hocam, konuya baktım. Problem PSU kaynaklı olabilir. Reset atma çoğunlukla PSU kaynaklı olabilir.

Arkadaşlar şöyle bir sıkıntı var. Buranın altını çiziyorum. Reset atma olayı yalnızca "PUBG" adlı oyunda gerçekleşiyor. Assasins creed odyssey benchmarkı yaptığım zaman ekran kartı tam yüke biniyor. Herhangi hiçbir sıkıntı çıkmıyor. Aida64, OCCT, Furmark testlerini 10-15 dk boyunca yaptığımda hiçbir sıkıntı olmuyor. Fakat PUBG'de öyle bir sorun oluyor ki ekran kartı arızalandı herhalde diyorum ama sonra aklıma bu olayın sadece PUBG de gerçekleştiği aklıma geliyor.

Arkadaşlar şöyle bir sıkıntı var. Buranın altını çiziyorum. Reset atma olayı yalnızca "PUBG" adlı oyunda gerçekleşiyor. Assassin's Creed Odyssey Benchmark'ı yaptığım zaman ekran kartı tam yüke biniyor. Herhangi hiçbir sıkıntı çıkmıyor. AIDA64, OCCT, FurMark testlerini 10-15 dk boyunca yaptığımda hiçbir sıkıntı olmuyor. Fakat PUBG'de öyle bir sorun oluyor ki ekran kartı arızalandı herhalde diyorum ama sonra aklıma bu olayın sadece PUBG'de gerçekleştiği aklıma geliyor.

PUBG oyunu çok sorunlu ama reset normal değil.

MSI Dragon Center, Afterburner gibi yazılımları silin. İşlemci OC iptal edin. Eski sürücüyü DDU ile güvenli modda kaldırıp; 2.0.4.2 WHQL yükleyip. FreeSync, antilag, gelişmiş senkranizasyon kapalı deneyin. Mümkünse oyunuda yeniden kurun ve DirectX güncelleyin. Devam ediyorsa bir yerlerde bir sıkıntı var parça bazında. Son olarak bunlara ek sürücüden GPU Power limit +%20~30 yaparakta deneyin.

PUBG oyunu çok sorunlu ama reset normal değil.

MSI Dragon Center, Afterburner gibi yazılımları silin. İşlemci OC iptal edin. Eski sürücüyü DDU ile güvenli modda kaldırıp; 2.0.4.2 WHQL yükleyip. FreeSync, antilag, gelişmiş senkranizasyon kapalı deneyin. Mümkünse oyunuda yeniden kurun ve DirectX güncelleyin. Devam ediyorsa bir yerlerde bir sıkıntı var parça bazında. Son olarak bunlara ek sürücüden GPU Power limit +%20~30 yaparakta deneyin.
Driver'ı sanırım ben de en günceli kaldırıp 20.4.2 yükledim diye hatırlıyorum. Şuan bakamıyorum maalesef pc'nin yanında değilim. Yarin ben yazarım buraya söylediklerinizi yapıp. Yalnız afterburner'ı sildikten sonra oyun içi değerlere nereden bakacağım?

Driver'ı sanırım ben de en günceli kaldırıp 20.4.2 yükledim diye hatırlıyorum. Şu an bakamıyorum maalesef PC'nin yanında değilim. Yarin ben yazarım buraya söylediklerinizi yapıp. Yalnız Afterburner'ı sildikten sonra oyun içi değerlere nereden bakacağım?

Bir süre bakmadan deneyin. HWiNFO varsa onu da silin kaldırın bir süre böyle deneyin. Ama gene de benim burnuma PSU ya da RAM kokusu geliyor. Neyse hadi bakalım.

@KaraKACAN1694 bende de aynı sorun oldugundan bahsetmiştim, ( attıgın videodaki gibi değil, komple kapanıp açılıyordu) sistemi satın aldıgım İncehesap'la görüştüm. Yollayın sistemi bakalım dediler. 15 gün içinde geri geldi ve işlemcimi değiştirmişler. Şuanda bir sıkıntım yok düzelmiş gibi duruyor. Seninde öyle bir sıkıntın olabilir.

Geri
Yukarı