PC oyunlarda 70 derece oluyor

Normal bende MSI GTX 1660 Super Gaming X var %99 gördüğü zaman 70 derece.

Gaming X için birazcık fazla değil mi? Benim Pulse 5500 XT 8 GB 65 dereceyi pek geçmiyor aynı durumda. Gigabyte olsa normal derdim de Gaming X gibi üst seviye bir modelde 70'e dayanması normal mi bu kart için?

Intel ve AMD 95 dereceye kadar sorun görmüyor diye biliyorum. Sorun yaşamazsın 100 derece'de kendini kapatır. İyi soğutucu ve termal macunla düşürmek senin elinde.

Gaming X için birazcık fazla değil mi? Benim Pulse 5500 XT 8 GB 65 dereceyi pek geçmiyor aynı durumda. Gigabyte olsa normal derdim de Gaming X gibi üst seviye bir modelde 70'e dayanması normal mi bu kart için?

Kasanın önünde fan yok ama Mesh kasa genelde %99 kullandığını görmedim kartın ama %72 görüyorum bazen.

Bende de 1070Ti Gaming X var ortalama 70 derece de seyrediyor oyun oynarken kartın gücü artıkça ısınması da artar normal bir durum, oyun oynarken 50 derece de çalışan 2080 göremezsiniz mesela.

Yeni konular

Geri
Yukarı