PC Performansı Durduk Yere Arttı

İşletim sistemi
Windows 10

ygtslck01

Hectopat
Daha fazla  
Sistemim vardır eski konularda. Anlamadığım bir şekilde PC bir anda performansı arttı. Dün yani CS'deyken mesela oyun akıcı oldu ama yine FPS düşmesi ve akıcılık sorunum vardı belli başlı yerlerde fakat eskisine göre akıcı oldu. Ama hiçbir şey yapmadım. PC'nin Google giriş hızı bile hızlandı. Sebebi ne olabilir elektrikle mi alakalı ben yeni SSD almayı planlıyordum bu akıcılık ve FPS düşmesi için alsam akıcılık ve FPS dropum düzelir mi? Windows Update fana değil hiçbir şey değişmedi bir anda arttı performans. FPS de biraz arttı ilginç ama anlamadım sıcaklıkta değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemim vardır eski konularda. Anlamadığım bir şekilde PC bir anda performansı arttı. Dün yani CS'deyken mesela oyun akıcı oldu ama yine FPS düşmesi ve akıcılık sorunum vardı belli başlı yerlerde fakat eskisine göre akıcı oldu. Ama hiçbir şey yapmadım. PC'nin Google giriş hızı bile hızlandı. Sebebi ne olabilir elektrikle mi alakalı ben yeni SSD almayı planlıyordum bu akıcılık ve FPS düşmesi için alsam akıcılık ve FPS dropum düzelir mi? Windows Update fana değil hiçbir şey değişmedi bir anda arttı performans. FPS de biraz arttı ilginç ama anlamadım sıcaklıkta değil.

Sistem özelliklerini atın hocam. Yanıtlayayım.

Hocam size şöyle açıklayayım, SSD almak FPS arttırmaz, oyun içi geçişleri yani ana menüden oyuna girme ve oyunun açılma hızını artırır onun dışında tabii ki PC'nin hızını arttırır lakin SSD'yi aldıktan sonra sisteme format atıp sistemi tekrar SSD'ye kurmak lazım gerçi bunu biliyorsunuzdur, bir anda performans artmasının nedeninin ne olduğunu çok bilmiyorum, onu anlamak için sisteminizin elemanlarını atmanız lazım.
Saygılarıma hayırlı günler.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı