PC vs konsol

GT 1030'lu sistem mi? Xbox One S mi? PS 4 Slim mi?

• Oy verenlerin toplamı
    28
Birkaç yıl önce sistemimde küçültmeye gidip PS4 almıştım, bilgisayarım duruyordu ama güncel oyunları oynayabileceğim vaziyetten çok uzaktaydı artık. Sonrasında o kadar pişman oldum ki PS4 aldığıma, bilgisayar gibisi yokmuş dedim gerçekten. Konsol bence spor, car racing vb. oyunlar için eğlenceli ve güzel ama bilgisayarın tadını tam anlamıyla almış birisi için kesinlikle yeterli değil.

Bana sorarsan imzandaki sistem duruyorsa ona 2. el bir RX 570 ve yeni bir PSU alırsan konudaki tüm seçeneklerden kat kat daha iyi bir sistem elde edersin.

Hacım mesaj ve öneriniz için teşekkürler, 0 RX 570 düşünüyordum lakin Pegatron sıkıntı çıkarır diyorlar, yoksa PC oyuncusuyum hani FIFA'yı pesi bile klavyeden oynamayı seven tiplerdenim ama hayat şartları :(
Xbox One S'i 2. el olarak almanızı tavsiye ederim 2.500TL'den çok fazla para kalacaktır size. PS4 oyunları genelde çok pahalı oluyor paranız yoksa yanaşmanızı tavsiye etmem. Artan paranın üstüne koyarak devam edin sonrada güzel bir PC toplarsınız.

Lise 2'yim düşüncem üniye kadar idare edebilecek ve RDR2 oynayabilecek bir PC idi lakin anakart sorun olacak gibi sonrasında +5000'lik para biriktirip laptop almayı düşünüyorum. Anakart değişirsem 2000 liraya mal oluyor PC'ye. Zaten RDR2 Steam'de 300, e bakıyoruz PS 4 kutulu da 300 artık oyunlarda aynı gibi yine de teşekkür ederim önerilerinizi yine bekliyorum.
Xbox One s güçlü bir konsol. 4K çalıştırıyor. PS4 Slim çoğu oyunda performans düşüklüğü yaşıyor. O sistemden de hayır gelmez. Benim önerim Xbox, eğer internetin iyiyse, GeForce Now alıp, kalan parayı biriktirip, ileride daha iyi bir PC alman.

4K olayı çok güzel lakin 30 FPS sıkıntı yaratır mı diye düşünüyorum sadece, şimdiki sisteme upgrade mantıklı mı peki? İnternetimse hani sırt yaslanılabilecek bir liman değil gibi.
Performans açısından düşünürsek konsollar burada daha mantıklı. Fakat sizin isteğiniz ve zevkiniz nedir? Önemli olan o. GT 1030 düşük bir kart olsa da bilgisayardan zevk alıyorsanız onu seçmelisiniz. Ve kanımca 2500 TL'ye çok daha iyi bilgisayarlar vardır, acele etmeyin.

Her tür oyun oynarım ama klavye mouse alışkanlığı işte birden bırakıp Gamepad'e geçersem yapamam gibi geliyor dediğim gibi Pes'i bile klavyeyle oynamayı seviyorum teşekkürler öneri için.

Son düzenleme:
Hacım mesaj ve öneriniz için teşekkürler, 0 RX 570 düşünüyordum lakin Pegatron sıkıntı çıkarır diyorlar, yoksa PC oyuncusuyum hani FIFA'yı pesi bile klavyeden oynamayı seven tiplerdenim ama hayat şartları :(

Lise 2'yim düşüncem üniye kadar idare edebilecek ve RDR2 oynayabilecek bir PC idi lakin anakart sorun olacak gibi sonrasında +5000'lik para biriktirip laptop almayı düşünüyorum. Anakart değişirsem 2000 liraya mal oluyor PC'ye. Zaten RDR2 Steam'de 300, e bakıyoruz PS 4 kutulu da 300 artık oyunlarda aynı gibi yine de teşekkür ederim önerilerinizi yine bekliyorum.

4K olayı çok güzel lakin 30 FPS sıkıntı yaratır mı diye düşünüyorum sadece, şimdiki sisteme upgrade mantıklı mı peki? İnternetimse hani sırt yaslanılabilecek bir liman değil gibi.

Her tür oyun oynarım ama klavye mouse alışkanlığı işte birden bırakıp Gamepad'e geçersem yapamam gibi geliyor dediğim gibi Pes'i bile klavyeyle oynamayı seviyorum teşekkürler öneri için.

Yaklaşık 1 ay önce aynı anakarta RX 580 aldım ve çalıştı, fanında sıkıntı olduğu için iade ettim sonra komple sattım bilgisayarı. Anakartının versiyonu V.2.0 ise çalışıyor ama anlamanın yolu ne onu bilmiyorum.

Yaklaşık 1 ay önce aynı anakarta RX 580 aldım ve çalıştı, fanında sıkıntı olduğu için iade ettim sonra komple sattım bilgisayarı. Anakartının versiyonu v.2.0 ise çalışıyor ama anlamanın yolu ne onu bilmiyorum.

Çok teşekkürler fandan kastınız ekran kartı değil mi? ASUS veya MSI marka RX 570 alsam bir de 80+ PSU taksam BIOS güncellemesi yapmadan görüntü ve perf verir mi?

Dosya Ekleri

• Screenshot_12.png
    Screenshot_12.png
    24,7 KB · Görüntüleme: 21
Oyun oynayacaksanız kesinlikle konsolu tercih etmenizi tercih ederim. 1030 ile ne oynayabilirsiniz orasını bilemem.

Benim sana önerim konsol alma oyunlar felan baya tutar hem şimdide alma corona biterse dahda ucuzlayacağını tahmin ediyorum.Eğer pc alırsan (sana tavsiyem bende öyle yapıcam) oyunları kolayca oynayabilirsin 2. ele de gerek kalmaz.

Oyun oynayacaksanız kesinlikle konsolu tercih etmenizi tercih ederim. 1030 ile ne oynayabilirsiniz orasını bilemem.

Peki imzamdaki sisteme PSU+RX570 mi PS4 Slim mi Xbox s mi? Oyunlar sıkıntı değil çünkü aylık 300 burs alıyorum hani 3 4 ayda bir oyun alırım zaten durmadan oyun değiştiren biri değilim hatta bağlanırım falan :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı