PC yerine Steam Deck alınır mı?

• Konuyu başlatan ncl
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 576

ncl

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI H55M-E23 Mainboard
i3 550 3.20GHz
2x 2GB DDR3 RAM
AMD Radeon 5570 2GB
WD Green 240GB Sata SSD
Windows 10 21H2 Ognitorenks Edition
Meslek
Muzik Produktoru & Grafik Tasarim ve Video Editoru
Oncelikle herkese merhaba, 3 yaşımdan beri tam 13 yıldır 4 GB RAM'li, i3 550'li ve Radeon HD5570'li sistem kullanıyorum ve artik yeni bir sistem almak istiyorum. Son zamanlarda PSP gibi el konsollarina merak sardim ve telefonumdan emülatör ile oyun da oynuyorum. Uzun zamandir kotu bir sistemde oyun oynayamadigim icin farkli hobiler edindim; FL Studio ile beat ve demo şarkılad yapiyorum, Blender ile 3D animasyon ve modelleme yapiyorum, Premiere Pro After Effects ve Photoshop ile de 4 yılı aşkın süredir uğraşıyorum.

Steam Deck 64 GB Türkiye'de 18.000TL gibi iğrenç bir fiyata satılıyor, Amazon'da fiyati 430 Dolar yani yaklaşık 12.500TL. Sizce Steam Deck alıp klavye fare ve monitör bağlamalı mıyım yoksa sıfırdan sistem mi dizmeliyim? Oynayacagim oyunlar inanilmaz ötesi de degil, GTA 5 CS:GO BeamNG.drive gibi cok sistem istemeyen oyunlar ki bu oyunlari simdiye kadar rahat oynayamadim bile. Ayrıca televizyona bağlayıp oyun koluyla da oynayabilirim.

Sizce Steam Deck almak mantıklı mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oncelikle herkese merhaba, 3 yaşımdan beri tam 13 yıldır 4 GB RAM'li, i3 550'li ve Radeon HD5570'li sistem kullanıyorum ve artik yeni bir sistem almak istiyorum. Son zamanlarda PSP gibi el konsollarina merak sardim ve telefonumdan emülatör ile oyun da oynuyorum. Uzun zamandir kotu bir sistemde oyun oynayamadigim icin farkli hobiler edindim; FL Studio ile beat ve demo şarkılad yapiyorum, Blender ile 3D animasyon ve modelleme yapiyorum, Premiere Pro After Effects ve Photoshop ile de 4 yılı aşkın süredir uğraşıyorum.

Steam Deck 64 GB Türkiye'de 18.000TL gibi iğrenç bir fiyata satılıyor, Amazon'da fiyati 430 dolar yani yaklaşık 12.500TL. Sizce Steam Deck alıp klavye fare ve monitör bağlamalı mıyım yoksa sıfırdan sistem mi dizmeliyim? Oynayacagim oyunlar inanilmaz ötesi de degil, GTA 5 CS:GO BeamNG.drive gibi cok sistem istemeyen oyunlar ki bu oyunlari simdiye kadar rahat oynayamadim bile. Ayrıca televizyona bağlayıp oyun koluyla da oynayabilirim.

Bana sistem toplamak daha mantıklı ama kendi yine de siz bilirsiniz ikisinin de iyi yanları var.

Bence mantıksız. Sistemin olup da alternatif olarak yatarken, konsol gibi kullanmak için vs. diye almak istersen orası ayrı. Sistemin kötüyse bence yeni bir RTX sistem toplamak çok daha mantıklı. Hem oyun hariç çok fazla işlemi daha yüksek performanslarla kotarabilirsin.

Artı -1 Eksi

Steam Deck 64 GB Türkiye'de 18.000TL gibi iğrenç bir fiyata satılıyor, Amazon'da fiyati 430 Dolar yani yaklaşık 12.500TL. Sizce Steam Deck alıp klavye fare ve monitör bağlamalı mıyım yoksa sıfırdan sistem mi dizmeliyim? Oynayacagim oyunlar inanilmaz ötesi de degil, GTA 5 CS:GO BeamNG.drive gibi cok sistem istemeyen oyunlar ki bu oyunlari simdiye kadar rahat oynayamadim bile. Ayrıca televizyona bağlayıp oyun koluyla da oynayabilirim.

Bence PC toplamak daha mantıklı.

Artı -1 Eksi

O bilgisayarda Blender ve After Effects kullanabilmek büyük yetenekmiş. Ben olsam konsol almam bilgisayar alırım, ilgilendiğim alanlarda daha ileri giderim hem de oyunumu oynarım.

PC + PS Vita fat kasa sizin için daha iyi olur. HENKakuda adrenaline ile PSP oyunlarını da oynarsınız. Ayrıca çeşitli yollarla PS Vita'dan bilgisayara bağlanıp bilgisayarda GTA 5 vs oyunlarda gerekli ayarları yaparak oynayabilirsiniz ama biraz karışık o işler.

Yeni konular

Geri
Yukarı