PC'de durduk yerde trojan çıktı

Üye123452

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarımda hiçbir sorun yoktu. Hiç kaçak Torrent bir şey indirmedim. Bugün kafama esti öylesine bir Windows Defender'dan tam tarama yaptırayım dedim trojan çıktı C diskinde sil dedim şimdi tekrar tarama yapıyorum. Ama bilgisayarımda hiçbir şey yoktu öylesine yapayım dedim. Fazladan CPU kullanımı, yavaşlama, donmada yok. Neden böyle oldu veya silsem gecer mi format gerekli mi?

merak eden varsa son durumu anlatayım ilk taramadan sonra dediği trojeni sildim ve tekrar windows defender ile tarama yaptım bir şey çıkmadı (trojan dosyası c diskinde kms'li birşeydi) sonra malwarebytes indirdim yine birşey çıkmadı şimdi gönül rahatlığıyla pcyi kapatıyorum herkese iyi forumlar❤️
Bilgisayarına Windows kuran kişi Kmspico ile Windows'u etkinleştirmiş.

Arkadaşlar bilgisayarımda hiçbir sorun yoktu. Hiç kaçak Torrent bir şey indirmedim. Bugün kafama esti öylesine bir Windows Defender'dan tam tarama yaptırayım dedim trojan çıktı C diskinde sil dedim şimdi tekrar tarama yapıyorum. Ama bilgisayarımda hiçbir şey yoktu öylesine yapayım dedim. Fazladan CPU kullanımı, yavaşlama, donmada yok. Neden böyle oldu veya silsem gecer mi format gerekli mi?

Cihazınıza BitDefender kurup tekrar tarama yapmayı dener misiniz hocam.

Hocam KMS windowsunuzu paralı olarak değil de korsan olarak etkinleştirmenizi sağlar ancak bunun karşılığı YouTube botluğu, güvenlik açığı riski, ve hesaplarınızın çalınma riskinin artmasıdır. Kısacası format attıysanız yakın zamanda ve bilgisayarcı bunu yaptıysa büyük ihtimal KMSpico kurmuştur. Bilgisayarınıza uzaktan erişime kadar her şey yapılabilir yüzde 50 riskli bir bilgisayar kullanıyormuşsunuz gibi düşünün ama lisanssız kullanırsan benim gibi sadece Windows'u etkinleştir yazısı çıkar.

Malwarebytes ile tarama yapın.

Ek olarak denenebilecek yöntemler:
· 2FA (2 aşamalı doğrulama) açık tutmak.
· Aktif güvenlik duvarı, antivirüs kullanmak.
· Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
· Tamirhaneye götürün.

Yeni konular

Geri
Yukarı