PC'deki 30FPS ile konsollardaki 30FPS aynı mı?

Arkadaşlar Xbox Series S alabilirim. Daha önce hiç konsolum olmadı. Merak ettiğim PC'deki gibi 30FPS'de kasan bir görüntü mevcut mu konsollarda? Yoksa optimize mi?

Aynıdır çünkü FPS zaten saniyedeki kare hızdır PC de karehız konsol kadar stabil değildir bu da FPS'in sanki kasıyormuş hissiyatı verir ve PC ed mouse çok daha hızlıdır kola göre bu da hissdedilen FPS'i fark eder ve konsollarda Motion blur açıktır uzaktan belli olmadığı için çok sorun teşkil etmez ama PC böyle değil.

Bunu bende merak ettim ve bulduğum sonuç konsol optimizasyonunun PC'den çok çok daha iyi olduğu sonucuna vardım konsolda 30i olarak veya 60i olarak ilerliyor bu da frame süresinde iyileştirme ve yapay destek ile çok daha akıcı bir görüntüye sebep oluyor

Aynı diyener boş konuşuyor. Xbox Series S ve 3060'lı bir PC kullanıcıyısım daha önce PS4 Pro'da kullandım. Deneyimlerime dayanarak söylemeliyim ki kesinlikle konsollarda 30 kare daha akıcı, smooth bir görüntü akışı sağlıyor. Bunun sebebi PC'de oyun oynarken meydana gelen akıcılığı bozan micro stuttering ve tearing sorunlarının konsol oyunlarında olmamasıdır.

Ayrıca oyunlar konsollar temel alınarak geliştirildiği için daha optimize çalışıyor PC konfigürasyonlara kıyasla.

Son düzenleme:
Gamepad ile oynandığı için daha akıcı hissediliyor olabilir mouse kadar hızlı sağa sola bakamıyorsun onun dışında 30 FPS sonuçta aynı.

Aynı değil daha akıcı hissettiriyor.

Daha akıcı diye bir şey yok 30 FPS her yerde 30 FPS'dir. Akıcı hissettirmesi kişiden kişiye göre değişir. Ben eskiden çoğu oyunu 30FPS oynardım 30 FPS bana akıcı gelirdi ama 20 15'e falan düştüğü zaman kasıyor derdim gözüm 30FPS'ye alıştığı icin. Şimdide 60 FPS'den düşük almıyorum çoğu oyunda o yüzden 45 50'ye düşsün kasıyor hissi geliyor. Ve oynadığın ekranın Hz de etkiliyor tabii Windows'u 144Hz kullanırken oyunlarda 60FPS alınca başta kasıyormus hissi geliyor.

Beğenmedim diyen 16 kişi 30 = 30 olduğunu bilmiyor herhalde onlara göre 30 35e de 40a da eşit olabilir herhalde.

Son düzenleme:
45-60 fps. Çoğu oyun 60fps ken, bazi buyuk oyunlarda 40-50 arası oluyor, eski oyunlar veya çok büyük oyunlarda 30fps. 30fps olan oyunlar bile rahatsız etmez. Optimizeli bazı oyunlarda 120fps desteği var ama çözünürlük çok düşüyor o zaman

@Isenea Dieur Has
Peki son soru. 1TB modeli ne zaman satışa çıkacak ve fiyat hakkında bilgi var mı acaba?
Çıktı zaten

Daha akıcı diye bir şey yok 30 FPS her yerde 30 FPS'dir. Akıcı hissettirmesi kişiden kişiye göre değişir. Ben eskiden çoğu oyunu 30FPS oynardım 30 FPS bana akıcı gelirdi ama 20 15'e falan düştüğü zaman kasıyor derdim gözüm 30FPS'ye alıştığı icin. Şimdide 60 FPS'den düşük almıyorum çoğu oyunda o yüzden 45 50'ye düşsün kasıyor hissi geliyor. Ve oynadığın ekranın Hz de etkiliyor tabii Windows'u 144Hz kullanırken oyunlarda 60FPS alınca başta kasıyormus hissi geliyor.

Beğenmedim diyen 16 kişi 30 = 30 olduğunu bilmiyor herhalde onlara göre 30 35e de 40a da eşit olabilir herhalde.
Konsoldaki 30fps ile pc deki ayni diyorsunuz??!

Demeye çalıştığımız şey, konsoldaki 30fps in daha akıcı hissettirmesi. Ki öyle zaten.

Series s sahibi olarak yazıyorum, Starfield’ı hem konsolda hem pcde denedim, konsolda sabit 30 Fps pcde ise 30-40 arası gidip geliyordu, konsolda devam etme kararı aldım çünkü çok da akıcı fakat bunun nedenini öğrenmen lazım çünkü konsoldaki oyunları optimize ediyorlar, o 30 fps genelde stutterdan uzak ve stabil bir 30 fps oluyor, pcde de aynı durumu sağlayabilirsin internette bunun rehberleri var, performans değerlerindeki %0.1 ve %00.1’ inci fps olayına bakman lazım eğer stabil yapmayı başarırsan stutterı da engellersen tabi ki aynısı olur ama çok uğraşman gerek ve frame dropun olmaması gerekiyor konsolda ise kendiğinden ayarlı her şey uğraşmadan akıcı 30 fps’e ulaşabiliyorsun, series s te ilk başta 60 fpse alışık olduğun için kötü gelecek ama yarım saat 1 saat içinde alışırsın stutter olmadığı için öneririm görüntüleri de baya iyi akar.

Yeni konular

Geri
Yukarı