PC'den Gelen Garip Ses

NESTER34

Kilopat
Makaleler
2
Arkadaşlar bu garip ses nedir? İnce tiz bir ses beni çok rahatsız ediyor. Bilgisayarın çalışmasında bir problem yok.
Asus TUF Z370 Gaming Plus
i7 8700K
MSI Armor 1080
Corsair CS750M 750 W Gold
Corsair 8x16 RAM
Akasa Venom Voodoo
Diğer fanlar Akasa Viper 14 CM
Phanteks Enthoo Pro M

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem boştayken Coil Whine olacağını sanmıyorum. Ayrıca ses karttan gelmiyor. Bilgisayar açıldıktan yarım saat sonra kadar gidiyor her seferinde.

Bana da coil whine gibi geldi. Emin olmak için dahili GPU ile başlatın sistemi. Kartı çalıştırmayın. Belli olur neyden geldiği.

Yarın deneyeceğim, sonucu buraya yazarım. Eğer boştayken bile bu ses geliyorsa dayanamam ben buna. :D Coil whine vardı ama yük altında geliyordu boşta gelmesi ilginç. Boşta 30 derecede bu ses inanılmaz.
Bu arada kartı çıkartmadan yapabilir miyim bu işlemi?
@Jira

Son düzenleme:
Sistem boştayken Coil Whine olacağını sanmıyorum. Ayrıca ses karttan gelmiyor. Bilgisayar açıldıktan yarım saat sonra kadar gidiyor her seferinde.
Güç kaynağından da gelebilir.
Yarın deneyeceğim, sonucu buraya yazarım. Eğer boştayken bile bu ses geliyorsa dayanamam ben buna. :D Coil whine vardı ama yük altında geliyordu boşta gelmesi ilginç. Boşta 30 derecede bu ses inanılmaz.
Bu arada kartı çıkartmadan yapabilir miyim bu işlemi?
@Jira
Sökmenize gerek yok. Güç kablolarını çıkarsanız yeter. Tabi bilgisayar kapalıyken.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı