Çözüldü PC'den PC'ye kablosuz dosya aktarımı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Hakooo

Centipat
Selamün aleyküm, eski PC'deki resimleri başka bir PC'ye taşımak istiyorum ama ara kablom yok. Bluetooth'tan yapmayı düşünüyorum ama yüksek boyutlu dosyalar, kim bilir kaç saatte gider. Var mı hızlı aktarabileceğim yol? Ve Bluetooth ile yaklaşık 60GB dosya kaç saatte gider. Gönderen PC de HDD alan PC de SSD var etkiler mi bilmiyorum.

Çözüm
İki bilgisayar da aynı ağa bağlı ise ağ merkezinden paylaşımı açın. Sonra dosyaların alınacağı bilgisayara gelip dosyaların olduğu klasörün özelliklerinden paylaşımı açacaksınız.

Paylaşımı açtıktan sonra diğer bilgisayarın çalıştır kısmını açıp \\diğerbilgisayarınadı komutunu göndereceksiniz. Orada zaten o klasör görünür. Onu kopyalayıp masaüstüne atın.
Selamünaleyküm, eski PC'deki resimleri başka bir PC'ye taşımak istiyorum ama ara kablom yok. Bluetooth'tan yapmayı düşünüyorum ama yüksek boyutlu dosyalar, kim bilir kaç saatte gider. Var mı hızlı aktarabileceğim yol? Ve Bluetooth ile yaklaşık 60GB dosya kaç saatte gider. Gönderen PC de HDD alan PC de SSD var etkiler mi bilmiyorum.

Bir Cloud kullanın veya USB bellek.

Bir Cloud kullanın veya USB bellek.

Hocam cloud işi nasıl oluyor? Usb bellek 16GB var onla 4 defa yapabilirim aslında.

DLAN adlı program iş görür yerel ağ üzerinden gönderiyor.

Bir bakayım hocam teşekkürler.

Dlan adlı program iş görür yerel ağ üzerinden gönderiyor.

Hocam baktımda ne sitesi var ne indirme linki var nasıl yapacağım?

Hocam Cloud işi nasıl oluyor? USB bellek 16 GB var onunla 4 defa yapabilirim aslında.

Bir bakayım hocam teşekkürler.

Hocam baktımda ne sitesi var ne indirme linki var nasıl yapacağım?

Cloud'a dosyayı yüklersiniz ardından dosyaların olmasını istediğiniz bilgisayardan bulutta bulunan dosyaları indirirsiniz.

Wi-Fi bağlantısı üzerinden göndermenin bir yolu var, hatta doğrudan diğer bilgisayara erişebiliyorsunuz ama iki bilgisayarda da buna izin verilmesi gerekiyor. Tam ayrıntısını bilmiyorum.

Selamün aleyküm, eski PC'deki resimleri başka bir PC'ye taşımak istiyorum ama ara kablom yok. Bluetooth'tan yapmayı düşünüyorum ama yüksek boyutlu dosyalar, kim bilir kaç saatte gider. Var mı hızlı aktarabileceğim yol? Ve Bluetooth ile yaklaşık 60GB dosya kaç saatte gider. Gönderen PC de HDD alan PC de SSD var etkiler mi bilmiyorum.

Google drive kullanın.

Geri
Yukarı