Çözüldü PC'den PC'ye kablosuz dosya aktarımı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Hakooo

Centipat
Selamün aleyküm, eski PC'deki resimleri başka bir PC'ye taşımak istiyorum ama ara kablom yok. Bluetooth'tan yapmayı düşünüyorum ama yüksek boyutlu dosyalar, kim bilir kaç saatte gider. Var mı hızlı aktarabileceğim yol? Ve Bluetooth ile yaklaşık 60GB dosya kaç saatte gider. Gönderen PC de HDD alan PC de SSD var etkiler mi bilmiyorum.

Çözüm
İki bilgisayar da aynı ağa bağlı ise ağ merkezinden paylaşımı açın. Sonra dosyaların alınacağı bilgisayara gelip dosyaların olduğu klasörün özelliklerinden paylaşımı açacaksınız.

Paylaşımı açtıktan sonra diğer bilgisayarın çalıştır kısmını açıp \\diğerbilgisayarınadı komutunu göndereceksiniz. Orada zaten o klasör görünür. Onu kopyalayıp masaüstüne atın.
Allah sabır versin çok sabır isteyen bir iş.

Teşekkür ederim hocam. Şimdi bir de USB'nin 10 GB olduğunu gördüm ve 6.5 GB dosyayı 20dakikada gönderiyor bir de bunu diğer PC'ye atması var... Galiba dediğiniz ağ şeyini araştıracağım. En azından yatarım sabaha kadar gönderir o. Ne yazsam çıkar YT'de?

İki bilgisayar da aynı ağa bağlı ise ağ merkezinden paylaşımı açın. Sonra dosyaların alınacağı bilgisayara gelip dosyaların olduğu klasörün özelliklerinden paylaşımı açacaksınız.

Paylaşımı açtıktan sonra diğer bilgisayarın çalıştır kısmını açıp \\diğerbilgisayarınadı komutunu göndereceksiniz. Orada zaten o klasör görünür. Onu kopyalayıp masaüstüne atın.

Çözüm
Teşekkür ederim hocam. Şimdi bir de USB'nin 10 GB olduğunu gördüm ve 6.5 GB dosyayı 20dakikada gönderiyor bir de bunu diğer PC'ye atması var... Galiba dediğiniz ağ şeyini araştıracağım. En azından yatarım sabaha kadar gönderir o. Ne yazsam çıkar YT'de?
Ağ üzerinden göndermek aslında öyle uzun bir şey değil. Şöyle düşünün. Ortak bir klasörün içine atıyorsunuz. Öbür bilgisayarda o klasör görüntülenebiliyor. Oranın içinden o klasörü alıp diğer bilgisayara atıyorsunuz. Bence de USB sizi çıldırtacaktır. "Ağ Paylaşım Merkezi ile dosya göndermek" gibi şeyler aratırsanız elbette videolar çıkar.

Evet öyle.

Tamamdır hocam Win 8'de varmış gerçekten çok rahatladım bir deneyeyim. Teşekkür ederim her ikinizede @DNA

Gönderen PC HDD bir de tek seferde yapabileceğim büyüklükte USB yok.

Drive ne kadar sunuyor hocam? Benim dosyalar 50'den de fazladır.

Diski nasıl söküceğim hocam? İnanın dediğinizden hiçbir şey anlamadım.

Eski bilgisayarınızdaki HDD'yi söküp diğer bilgisayara bağlayacaksınız. Eski bilgisayarınızdan söktüğünüz HDD'nin içindeki verileride diğer diske aktarıcaksanız olay bu kadar fakat uğraştırıcı ama dosya aktarım konusunda en hızlı yoldur.

Eski bilgisayarınızdaki HDD'yi söküp diğer bilgisayara bağlayacaksınız. Eski bilgisayarınızdan söktüğünüz HDD'nin içindeki verileride diğer diske aktarıcaksanız olay bu kadar fakat uğraştırıcı ama dosya aktarım konusunda en hızlı yoldur.

Laptop hocam. Ağ üzerinden yapacağım. Eğer bir gün masaüstüm olursa aklımın bir köşesinde, teşekkür ederim.

@Hakooo XP ve Windows 10 arası olmuyor galiba hocam, geçen lazım oldu patladım, yapamadım. Belki halledilir ama üstünde durmadım pek. İşinize yaradığına sevindim.

XP hala var mı? Daha büyümemişim 😀

Geri
Yukarı