PC'den PS5'e geçilir mi?

PC hiç kullanmıyorsanız mantıklı bir takas gibi gelebilir fakat yapabileceklerinizi ciddi şekilde daraltacağınız başka bir teknolojik ürüne geçiş yapıyorsunuz. Bilgisayarın eksikliğini yaşadığınız anda pişman olabilirsiniz. Şu enflasyonda daha iyisine, yenisine geçiş yapmıyorsanız "kullandığınız" hiç bir şeyinizi satmamanızı öneririm.

i510400 RX 6600 XT 16 GB RAM.

Hocam devam sisteminiz güzel. PS5'i özel oyunlar için mi istiyorsunuz.

Bende henüz 2 ayını doldurmamış bir konsol kullanıcısı olarak yok denecek kadar az tecrübemi aktarayım. Konsolu almadan önce laptopumu satsaydım gerçekten pişman olurdum. Konsol oyun için mükemmel, kusursuz bir cihaz. Video, film izleme, müzik vb. gibi basit işlerde de kullanabiliyorsunuz. Ancak geriye kalan bütün işler bilgisayarda yapılıyor.

Oynadığım oyun bittiği zaman konsolda başka yapabileceğim hiçbir şey kalmadığı hissini yaşıyorum ve bilgisayara geçmek istiyorum.

Ancak her şeyden önce asıl sizin ne istediğiniz önemli. İlla ben konsol istiyorum diyorsanız da diğer işlerinizi görecek kadar uygun fiyatlı bir PC alır, konsola geçersiniz.

Bilgisayarımı satıp PS5 alasım var sizce mantıklı mı yoksa PC devam mı?

Selam arkadaşım. Buradaki arkadaşlar PS5'i yerden yere vurmuş. Ancak hiçbirine katılmıyor ve fikrini değiştirebilirim. Öncelikle sana basit ama gerçek bir yol göstereyim 2013 yılının kasım ayında çıkarıldı PS4, sene 2022 hala yayınlanmış güncel oyunları çatır çatır oynatıyor. Nereden bakarsan 9 sene... Bu kıyası PC ile karşılaştırdığında kim bilir kaç kere upgrade işlemi yapmıştın donanımına... =) gelelim PS5'e, 3 sn de açılan oyunlar 120 FPS akış iyi bir monitörün var ise 2 k 4 k daha çok paran var ise 8 k gibi görüntüleri akışında bozulma olmadan hazların dibine vura vura oynaman... Gelelim maddi boyutuna. Oyunları evet pahalı ancak pahalı diye nitelendirdiğimiz oyunlar çıkış senesinde yayınlanmış 6 ay bilemedin 1 yıl pazarını elinde tutan Sony bu politika ile maalesef zorluyor. Ama ille de ben bu oyunu oynarım dediğin bir an var ise onda da çözüm basit oyun kardeşliği yapabilir alınan oyunu neredeyse yarı yarıya indirmiş olur ve oynarsın. Ayrıca Sony bu ay itibarıyla 3 farklı üyelik biçimini hayata geçirdi. Bu üyeliklerle kütüphanen de sınırsız denecek kadar oyuna erişebilir geçen senin hit oyunlarına tek kuruş ödemeden erişebilirsin... Eğer MMORPG oyuncusu değilsen PS5'e geçmeni şiddetle tavsiye ederim. Saygılar.

Kesinlikle haklısınız hocam.
Selam arkadaşım. Buradaki arkadaşlar PS5'i yerden yere vurmuş. Ancak hiçbirine katılmıyor ve fikrini değiştirebilirim. Öncelikle sana basit ama gerçek bir yol göstereyim 2013 yılının kasım ayında çıkarıldı PS4, sene 2022 hala yayınlanmış güncel oyunları çatır çatır oynatıyor. Nereden bakarsan 9 sene... Bu kıyası PC ile karşılaştırdığında kim bilir kaç kere upgrade işlemi yapmıştın donanımına... =) gelelim PS5'e, 3 sn de açılan oyunlar 120 FPS akış iyi bir monitörün var ise 2 k 4 k daha çok paran var ise 8 k gibi görüntüleri akışında bozulma olmadan hazların dibine vura vura oynaman... Gelelim maddi boyutuna. Oyunları evet pahalı ancak pahalı diye nitelendirdiğimiz oyunlar çıkış senesinde yayınlanmış 6 ay bilemedin 1 yıl pazarını elinde tutan Sony bu politika ile maalesef zorluyor. Ama ille de ben bu oyunu oynarım dediğin bir an var ise onda da çözüm basit oyun kardeşliği yapabilir alınan oyunu neredeyse yarı yarıya indirmiş olur ve oynarsın. Ayrıca Sony bu ay itibarıyla 3 farklı üyelik biçimini hayata geçirdi. Bu üyeliklerle kütüphanen de sınırsız denecek kadar oyuna erişebilir geçen senin hit oyunlarına tek kuruş ödemeden erişebilirsin... Eğer MMORPG oyuncusu değilsen PS5'e geçmeni şiddetle tavsiye ederim. Saygılar.

Sırf oyun odaklı ise ve eğer PC de kötüyse mantıklı fakat oyun için değilse PC tabiki.Onu belirtmemişsiniz.Konsollar PClere göre daha uzun ömürlü oluyor,ayrıca sadece PCdeki oyunları oynamıyorsanız da iyi olur.

Geri
Yukarı