PC'den Series X'e geçmek

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkür ederim hocam. Benim kart 3070 Ti ama 3070 ile çok fark yok herhalde. O yüzden 3070 ile testleri referans olabilir diye düşünüyorum. Videolara bir göz gezdirdim ama anakartını göremedim test eden kişinin. Benimki B460M-A Pro olduğu için sorun çıkarmasından korkuyorum.

Anakartın sorun çıkaracağını düşünmüyorum açıkçası zaten i7 10700 ve 3070 güçlü cihazlar olduğu için sizi üzmez 10700 alıp rahat ederseniz.

Sıkıntı olacağını zannetmiyorum. Kule tipi soğutucu ile birlikte kullanabilirsiniz. İ7 10700F olan olur. Dahili grafik birimi hariç fark yok.
@Jonathan North hocam, sizce de İ7 10700 işlemci 1080p için RTX 3070 Tİ'ı besleyebilir mi? B460M anakartta sıkıntı olur mu? Müsaitseniz bakabilir misiniz?

Son düzenleme:
Sıkıntı olacağını zannetmiyorum. Kule tipi soğutucu ile birlikte kullanabilirsiniz. İ7 10700F olan olur. Dahili grafik birimi hariç fark yok.
@Jonathan North hocam, sizce de İ7 10700 işlemci 1080p için RTX 3070'ı besleyebilir mi? B460M anakartta sıkıntı olur mu? Müsaitseniz bakabilir misiniz?
3070 Ti hocam, 3070 değil. @Jonathan North

@Yener K. , besleyememesi için pek bir neden göremiyorum hocam. İnternetteki gerçek zamanlı benchmarkların birçoğunda oldukça yüksek bir verimlilikle kaldırabildiği anlaşılabildiği gibi çok zorlayan senaryolarda da en kötü sanal çözünürlük ölçeklendirmesini 2K veya pozisyonuna göre 2K'ya yakın bir çözünürlüğe çekerek yine darboğaz denilen olayın önüne daha yüksek bir görüntü kalitesiyle geçilebilir. Ayrıca PC'nin hangi alanda ve nasıl bir beklentiyle kullanılacağı da önemli bence.

@Yener K. , besleyememesi için pek bir neden göremiyorum hocam. İnternetteki gerçek zamanlı benchmarkların birçoğunda oldukça yüksek bir verimlilikle kaldırabildiği anlaşılabildiği gibi çok zorlayan senaryolarda da en kötü sanal çözünürlük ölçeklendirmesini 2K veya pozisyonuna göre 2K'ya yakın bir çözünürlüğe çekerek yine darboğaz denilen olayın önüne daha yüksek bir görüntü kalitesiyle geçilebilir. Ayrıca PC'nin hangi alanda ve nasıl bir beklentiyle kullanılacağı da önemli bence.
Ben de öyle düşündüm. Konu sahibi arkadaşın elinde güzle bir sistem var. 10400F darboğaz yaptığı için XSX'e geçmek istemişti. Ben de İ7 10700 ile güzel olur dedim. Böyle bir sistemle gerçekten yazık olur diye düşünüyorum. Uzun yıllar bütün oyunları açabilecek bir sistem.

@Yener K., besleyememesi için pek bir neden göremiyorum hocam. İnternetteki gerçek zamanlı benchmarkların birçoğunda oldukça yüksek bir verimlilikle kaldırabildiği anlaşılabildiği gibi çok zorlayan senaryolarda da en kötü sanal çözünürlük ölçeklendirmesini 2K veya pozisyonuna göre 2K'ya yakın bir çözünürlüğe çekerek yine darboğaz denilen olayın önüne daha yüksek bir görüntü kalitesiyle geçilebilir. Ayrıca PC'nin hangi alanda ve nasıl bir beklentiyle kullanılacağı da önemli bence.

Hocam tek beklentim oyunda Ultra ayarlar ve yüksek FPS.
YouTube'da 3070 Ti ve 10700F 1080p testi bulamadım hiçbir şekilde.
Aynı şekilde 3070 Ti 10400F 2K monitör testi de bulamadım.
O yüzden emin olamıyorum hangisini almam gerektiğine.

3070 Ti + 10700F + 1080p kombinasyonuyla yine darboğaz yüzünden düşük FPS almaktan korkuyorum.
3070 Ti + 10400F + 2K kombinasyonunda da yine oyun performansının iyi olacağından şüphelerim var.

Ancak anladığım kadarıyla 10700F işlemci 1080P'de 3070 Ti'yi kaldırabilecek seviyede, çoğunluk da onu söylüyor.
Sanırım 3070 Ti, 10700F, B460 anakart, 1080p monitör şeklinde devam edeceğim.

Hocam tek beklentim oyunda Ultra ayarlar ve yüksek FPS.
YouTube'da 3070 Ti ve 10700F 1080p testi bulamadım hiçbir şekilde.
Aynı şekilde 3070 Ti 10400F 2K monitör testi de bulamadım.
O yüzden emin olamıyorum hangisini almam gerektiğine.

3070 Ti + 10700F + 1080p kombinasyonuyla yine darboğaz yüzünden düşük FPS almaktan korkuyorum.
3070 Ti + 10400F + 2K kombinasyonunda da yine oyun performansının iyi olacağından şüphelerim var.

Ancak anladığım kadarıyla 10700F işlemci 1080P'de 3070 Ti'yi kaldırabilecek seviyede, çoğunluk da onu söylüyor.
Sanırım 3070 Ti, 10700F, B460 anakart, 1080p monitör şeklinde devam edeceğim.
Aynen hocam. Devam edin derim. Elinizde yoksa kule tipi soğutucu da alabilirsiniz. Daha güzel olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı