PCI Express 4.0 NVMe M.2 SSD önerisi

331494

Hectopat
Sistemime PCI Express 4.0 NVMe M.2 SSD eklemek istiyorum (Anakart x570 Dark Hero). Zaten hali hazırda 1tb (Samsung Evo 970 Plus) var ve doldu, bir tane de 2tb alayım ve bir daha uğraşmayım diyorum. Dayım yurtdışından getirecek ürünü, hem markanın güvenilir olması hemde 4.0 lar arasında en ucuzları olması sebebiyle Corsair Force MP600 ve Corsair MP600 Core arasında kaldık. İkisi arasında 5 Euro kadar fark var.

Ucuz olan MP600 modeli (Okuma Hızı: 4250MB/s - Yazma Hızı: 4950MB/s) pahalı olan ise MP600 Core modeli (Okuma hızı 4950 MB/s Yazma Hızı 3700 MB/s).

Bu açıdan bakınca MP600 modeli ucuz ol. Masına dağmen MP600 Core modelinden daha iyi duruyor. Bu yüzden MP600 seçeceğiz ama bu ürünü kullanarak sorun yaşayanlar var mı? Kronik sorun gibi bir şey duyan var mı? Bunlar haricinde "daha iyi" diyerek önerebileceğiniz başka bir SSD var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
980 Pro, FireCuda 530 ve Aorus'un 7000 veya 5500/4400 modeline bakabilirsin.
5500/4400 olan Aorus FireCuda 520 ile aynı. P5 Plus da var.

Evet MP600 daha iyi TLC NAND'ları var, kaliteli ve harbi bir model. Alınır.

Belirli bir bütçe var mı?
@331494

Lütfen bütçe belirtin?
Yurtdışından geleceği için bütçe belirtmemiştim ama 250 Euro kadar bütçemiz var.
980 Pro veya sn850.
Yukarıda bahsedilen aourus modelleride iyidir.
Tam bütçe nedir?
Halihazırda 970 EVO Plus varsa, depolama amaçlı SATA SSD veya HDD alabilirsin.
Tam depolama amaçlı değil aslında çünkü çok oyun yüklü ve hepsini oynuyorum.
Bir kere alayım çok uğraşmayayım diyorsanız, bütçenizi de çok zorlamayacaksa 980 Pro alın geçin derim.

Dayıma söylerim teşekkür ederim.

Yurtdışından geleceği için bütçe belirtmemiştim ama 250 Euro kadar bütçemiz var.

Tam depolama amaçlı değil aslında çünkü çok oyun yüklü ve hepsini oynuyorum.
Öncelikle Corsair MP600 Core'u aklınızdan çıkarın. İçinde QLC bellekler var ve bu açıdan aşınması daha çabuk olacaktır. Benim önerim Corsair MP600 Pro ve MSI Spatium M480 üzerinedir. Gen4 hızlarını sonuna kadar kullanabilen ürünler. Kontrolcü olarak Phison 18 barındırıyorlar. DRAM'leri zaten mevcut. Fiyat noktasında nereden ve nasıl temin edersiniz bilemiyorum tabii.

Öncelikle Corsair MP600 Core'u aklınızdan çıkarın. İçinde QLC bellekler var ve bu açıdan aşınması daha çabuk olacaktır. Benim önerim Corsair MP600 Pro ve MSI Spatium M480 üzerinedir. Gen4 hızlarını sonuna kadar kullanabilen ürünler. Kontrolcü olarak Phison 18 barındırıyorlar. DRAM'leri zaten mevcut. Fiyat noktasında nereden ve nasıl temin edersiniz bilemiyorum tabii.
Teşekkür ederim önerileriniz için. Aslında ben 3.0 düşünüyordum ama dayım "almışken 4.0 alalım" diyince vazgeçtim. Yoksa 970 Evo Plus alacaktım tekrar.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı