PC'nin donup kapanması

emretatas

Centipat
Arkadaşlar merhaba. Bilgisayarımda bir sorun yaşıyorum. PC boşta veya yükte fark etmeksizin hiç beklemediğim bir anda donuyor ve birkaç saniye bekledikten sonra restart atıp siyah ekran veriyor. Arkada müzik vs. açıksa ses takılıyor. Teknobiyotik v3.5 Killer sistem kullanıyorum. Ekran kartı driverlarını komple silip tekrar yükledim, SSD'yi test ettim fakat sorunu bulamadım ve düzeltemedim. Sorunumun kaynağı ne olabilir? Ekran kartını garantiye yollamalı mıyım?

Aygıt yöneticisinden sistem aygıtlarına girerek kontrol et.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Çok teşekkür ederim. Umarım sorunum düzelir daha önce ekran kartı driverını yükledim fakat hiç chipset yüklememiştim.

Tavsiyem ilk önce 2 adet RAM kullanıyorsanız eğer yerlerini değiştirip tekrar takın, tekse diğer yuvaya takın. Ardından ekran kartı sürücünüzün Windows 8.1 desteği varsa eğer yedeklemelerinizi yapıp Microsoft'un orijinal sitesinden ISO dosyasını indirip temiz bir Windows 8.1 formatı atın. Windows 8.1 desteği yoksa eğer aynı şekilde Windows 10 ISO dosyası indirip en az 8 GB'lık bir USB aracılığı ile Rufus yazılımını kullanarak Boot edin ve formatı atın. Muhtemelen sorununuz düzelicektir. SSD'niz varmış zaten format işlemi taş çatlasın 5-10 dakika sürer denemenizde fayda var (8.1 Pro olursa çok daha iyi olur) 👍

Arkadaşlar merhaba. Bilgisayarımda bir sorun yaşıyorum. PC boşta veya yükte fark etmeksizin hiç beklemediğim bir anda donuyor ve birkaç saniye bekledikten sonra restart atıp siyah ekran veriyor. Arkada müzik vs. açıksa ses takılıyor. Teknobiyotik v3.5 Killer sistem kullanıyorum. Ekran kartı driverlarını komple silip tekrar yükledim, SSD'yi test ettim fakat sorunu bulamadım ve düzeltemedim. Sorunumun kaynağı ne olabilir? Ekran kartını garantiye yollamalı mıyım?

AMD Adrenalin 1.9.2 sürümünü yükle öyle test et. Benzer sorunu AMD ReLive 2020 20, 2, 1 sürümünde yaşıyordum RX 570 ekran kartı ile.

Herhangi bir dump dosyanız var mı kontrol edin, @akiyorm şeklinde beni etiketliyip sonucu bildirin. Varsa güvenli bir bulut sistemine (MediaFire, Google Drive vb.) yükleyip atın.

Benve V3.5 Killer sistemi kullanıyorum bendede bu problem sistem ilk açıldığında nadiren oluyor bilgisayarı açıp gidiyorum 5 dakika sonra gelip discordu veya spotifyı açtığımda birden donup kalıyor daha sonra klavye ve fare ışıkları gidip monitör kapanıyor.

Benve V3.5 Killer sistemi kullanıyorum bendede bu problem sistem ilk açıldığında nadiren oluyor bilgisayarı açıp gidiyorum 5 dakika sonra gelip discordu veya spotifyı açtığımda birden donup kalıyor daha sonra klavye ve fare ışıkları gidip monitör kapanıyor.
İlk aldığınızda da bu sorun var mıydı? Ben ilk aldığımda yaşamıştım birkaç defa fakat birkaç aydır sorunum yoktu. Son zamanlarda tekrar yaşamaya başladım. Yazılım kaynaklı olduğunu düşünmeye başladım çünkü baya bir bu sorunu yaşayan var sanırım.
Son zamanlarda kendim de dahil bu sorunu çok kişide görmeye başladım, ekran kartından sandım ama değil sanırım.
Hangi ekran kartını kullanıyorsunuz? Bana AMD kullananlar sıkıntı yaşıyor gibi geldi.
@akiyorm Herhangi bir mavi ekran hatası almadım. Sanırsam o yüzden Minidump klasörü gözükmüyor. CCleaner tarzı programlar kullanmıyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı