Çözüldü PC'ye Bluetooth kulaklık bağlayınca internet bağlantısı büyük ölçüde düşüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Fevream

Hectopat
Yer
herhangi bir yer
PC'ye Bluetooth kulaklık bağladığım zaman inanılmaz bir şekilde internet bağlantısında yavaşlama oluyor, aynı durum mobilde de var, nasıl çözebilirim? Aygıt Yöneticisinden Wi-Fi ve Bluetooth aygıt güncellemelerini yaptım fakat hiçbir şey değişmedi.

Çözüm
@Fevream Şuna bir bakın, bazıları işe yaradı demiş bazıları yaramadı:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aynı durumu Oneplus 5 cihazım da yaşıyorum, akıllı saatim telefona bağlı iken Wi-Fi bağlantısı zayıflıyor ve sürekli videolarda takılmalar meydana geliyor, mecburen eve gelince Bluetooth bağlantısını kapatıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleme:
Çözüm
Sanırım hem alıcı hem verici konumunda kullandığınızda bant genişliğini bölüyor. Bunun için çift işlekli modüller çıkmıştı. Anormal görmüyorum açıkcası.

tam anlamıyla eski hız kadar hızlı olmasa da en azından bağlandığım da ki hızdan daha hızlı diyebilirim, teşekkürler.

Bluetooth ve Wi-Fi aynı bandı kullandığı için (2.3 Ghz) bu durum oluyor bende de aynı sorun var hatta bluetooth kulaklık ve fareyi aynı anda bağlayınca farede lag bile oluyor. Çözümü ise Wi-Fi'yi 5Ghz bandında kullanmak. Bluetooth ise sadece 2.3 GHz hızında kullanılabiliyor.

Hocam Wi-Fi ve Bluetooth aynı anten ve devre kartını kullandığı için biri bağlandığında diğeri kısıtlanıyor.
İkisinini de kısıtlamasını kaldırabilir miyiz?
Daha önceden böyle bir sorun yaşamamıştım bilgisayarıma format attıktan sonra bir anda Bluetooth kesiyor ya da Wi-Fi kesiliyor.
Videodaki işlemi yaptım ama olmuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı