PC'ye HDD takıldığında PC HDD'yi görüyor fakat dosyalara erişim sağlayamıyorum

Xreon

Hectopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Seagate Expansion
Merhaba, 1 TB'lik bir hard disk aldım 1 sene evvel, kaliteli bir HDD. Şu ana kadar çok güzel gidiyorduk fakat çok fazla mı doldu yoksa başka bir sebebi mi vardır bilmem HDD'yi takınca görmemeye, görse bile içinden dosya veya örneğin Valorant'ı açmaya çalışınca donup kalıyor bir süreden sonra da Riot Client bulunamadı yerini kendiniz belirlemek ister misiniz diye soruyor. Sebebini bilen varsa yazabilir mi veya içindeki birkaç oyunu silsem falan düzelir mi? Eğer düzelirse HDD'yi takmadan nasıl oradan bir şeyler silebilirim?

Hard Disk Sentinel uygulamasını indirip disk sağlığını kontrol eder misiniz ha bir de SATA kablosunu kontrol etmeyi unutmayın.

Hard Disk Sentinel uygulamasını indirip disk sağlığını kontrol eder misiniz ha bir de SATA kablosunu kontrol etmeyi unutmayın.

SATA kablosu nedir? Bu konularda çok bir bilgim yok.

Hard Disk Sentinel'den baktım ve sağlık durumunun %12 olduğunu gördüm, sanırım onun ile olan yolculuğumuz buraya kadarmış, fakat bir soru soracağım bunu temizlemenin bir yolu var mı hiç açmadan böyle sıfır yapmanın? İçindeki her dosyayı sileceğim zaten içinde sadece oyun var.

Son düzenleme:
Reis bir.

Hard Disk Sentinel'den baktım ve sağlık durumunun %12 olduğunu gördüm, sanırım onun ile olan yolculuğumuz buraya kadarmış, fakat bir soru soracağım bunu temizlemenin bir yolu var mı hiç açmadan böyle sıfır yapmanın? İçindeki her dosyayı sileceğim zaten içinde sadece oyun var.

Biçimlendirmeyi deneyebilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Reis bir.

Biçimlendirmeyi deneyebilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Reis biçimlendirmeyi deniyorum ama hard disk takılıyken dosya yöneticisini açtığımda çöküyor uygulama, format atsam düzelir mi diye düşünüyorum attığınız linkten, biçimlendirincede düzelmezse formatlıcam artık. Ayrıca biçimlendir dediğim zaman biraz bekletiyor ve sonra HDD görünürlükten çıkıyor bozuldu büyük ihtimalle, ben yine de bir format deneyeceğim.

Reis biçimlendirmeyi deniyorum ama hard disk takılıyken dosya yöneticisini açtığımda çöküyor uygulama, format atsam düzelir mi diye düşünüyorum attığınız linkten, biçimlendirincede düzelmezse formatlıcam artık. Ayrıca biçimlendir dediğim zaman biraz bekletiyor ve sonra HDD görünürlükten çıkıyor bozuldu büyük ihtimalle, ben yine de bir format deneyeceğim.

Ne format atılır, ne biçimlendirilir. Hiçbir şey yapamıyorum bu HDD'ye. Biçimlendirirken birden hata veriyor, disk çıkıyor takılı olduğu halde gözükmüyor falan, boku çıktı olayın yani. Yardım etmeyi denedinen azından reis kendine iyi bak :)

Son düzenleme:

Ne format atılır, ne biçimlendirilir? Hiçbir şey yapamıyorum bu HDD'ye. Biçimlendirirken birden hata veriyor, disk çıkıyor takılı olduğu halde gözükmüyor falan, boku çıktı olayın yani. Yardım etmeyi denedinen azından reis kendine iyi bak :)

XD ne demek bence garibi mi salda emekli olsun artık gjhlgshgljl

Tatile yolladım 1-2 hafta dinlensin genealı deneyeceğim olmadı harçlık biriktirmeye başlayacağım xd.

Alacaksan SSD al boş ver HDD'ye ya da en azından 1 TB HDD alacağına 512 GB'lik HDD ve 256 GB'lik SSD al çünkü sistemi SSD'ye kurduktan aşırı rahatlıyor. Farkı çok rahat anlarsın.

Geri
Yukarı