PC'ye virüs girdi ve açılmıyor

Arkadaşlar siz iyi misiniz? Küçücük çocuğun üstüne niye yetişkin gibi gidiyorsunuz? Yaptığınız ne etik, ne komik bir şey. Gidin başka yerde dalganızı geçin. Legal değil falan yazmışsınız. Küçücük çocuk daha legalin ne olduğunu bilmiyor, crackin illegal olduğunu mu bilecek? Eğer soruna çözüm bulmak yerine dalga geçecekseniz, insanları yargılayacaksanız başka kategoriye gidebilirsiniz.

İllegal yazılımlar ile ilgili yardım istemek forumumuzda yasak!
Fark ettiğin üzere moderatör konunun açılmasına izin vermiş. Ona moderatör karar veriyor, sen veya ben değil. :)
İllegal yazılımla ilgili teknik destek istememiş gördüğün gibi.

@araselhann
Küçük dostum, sorununu temiz kurulum yaparak halledeceksin ancak birkaç ders alman lazım.

Öncelikle crack kullanmamalısın. Özellikle antivirüs yazılımlarını cracklemeye çalışmamalısın.
Para ödemek istemiyorsan Comodo IS'yi kendi sitesinden indirip kullanabilirsin. Temiz kurulumdan sonra bilgisayarında verdiğim linkteki sayfadan Comodo'yu indireceksin.
Kurulumu tamamladıktan sonra bu rehberdeki adımları uygulayacaksın. Adım adım, fotoğraflı bir şekilde anlatılmış her şey.

Tüm işlemleri hallettikten sonra bir daha ne crack, ne hile yazılımı kullanacaksın. Çünkü bunların çoğu tehlikelidir ve sen deneyimli olmadığın için, kötü niyetli yükleyicilerden zararlı dosyalar indirebilirsin. Ki gördüğün üzere yaptığın bir hatadan dolayı bilgisayarın çalışılamaz hale gelmiş.

Eğer bu yukarıdaki rehberde aklına takılan soru işareti varsa, uygularken sorunlar yaşıyorsan birebir yardımcı olabilirim sana. :)

Arkadaşlar siz iyi misiniz? Küçücük çocuğun üstüne niye yetişkin gibi gidiyorsunuz? Yaptığınız ne etik, ne komik bir şey. Gidin başka yerde dalganızı geçin. Legal değil falan yazmışsınız. Küçücük çocuk daha legalin ne olduğunu bilmiyor, crackin illegal olduğunu mu bilecek? Eğer soruna çözüm bulmak yerine dalga geçecekseniz, insanları yargılayacaksanız başka kategoriye gidebilirsiniz.

@araselhann
Küçük dostum, sorununu temiz kurulum yaparak halledeceksin ancak birkaç ders alman lazım.

Öncelikle crack kullanmamalısın. Özellikle antivirüs yazılımlarını cracklemeye çalışmamalısın.
Para ödemek istemiyorsan Comodo IS'yi kendi sitesinden indirip kullanabilirsin. Temiz kurulumdan sonra bilgisayarında verdiğim linkteki sayfadan Comodo'yu indireceksin.
Kurulumu tamamladıktan sonra bu rehberdeki adımları uygulayacaksın. Adım adım, fotoğraflı bir şekilde anlatılmış her şey.

Tüm işlemleri hallettikten sonra bir daha ne crack, ne hile yazılımı kullanacaksın. Çünkü bunların çoğu tehlikelidir ve sen deneyimli olmadığın için, kötü niyetli yükleyicilerden zararlı dosyalar indirebilirsin. Ki gördüğün üzere yaptığın bir hatadan dolayı bilgisayarın çalışılamaz hale gelmiş.

Eğer bu yukarıdaki rehberde aklına takılan soru işareti varsa, uygularken sorunlar yaşıyorsan birebir yardımcı olabilirim sana. :)

Yemin ederim adam akıllı bir mesaj gördüm sonunda. Bu illegal yazılıma ve oyuna destek vermeyenler kendileri çatır çatır crackli oyun oynamıyorlarsa ben bir şey bilmiyorum. Forumda herkes 10.000 TL maaşlı, tüm programları satın alan kesim. Hiç gariban yok. Küçük dostumuza yardımcı olduğun için teşekkür ederim, yeterince detaylı anlatmışsın, senin mesajına benzer tavsiyelerde bulunacaktım, gerek kalmamış.

Arkadaşa gerekli uyarıları yaptık bazı şeyleri ilk başta kavrasın diye, sorguya çekmedik yani ve gayette iyi niyetle yardımcı olmaya çalıştık illa good cop bad cop olayına gireceksiniz, gereksiz tartışmaya hiç gerek yok iyi forumlar dilerim.

İyi polis-kötü polislik bir şey yok burada. 9-10 yaşındaki çocuğa crackin ne olduğunu, legalin ve illegalin ne olduğunu anlatmaya çalışıyorsunuz. Hadi sen neyse, diğerleri ne çözümü biliyor ne yardımcı olmaya çalışıyor.
Free olan işinizi görmüyor muydu?
Virüsten korunmak için crackli antivirüs indirmek, adam 1000 IQ.
Anti virüsü cracklemek kaçıncı seviye?
Size benden ufak bir tavsiye internete "Crack yaparsam n'olur" yazın.
Bu kategoride yardımcı olmak ağır basmalı, eleştirinin de bir sınırı var. 1 sayfa boyunca çözüm bulmak yerine eleştirmek diğer yardım isteyen kullanıcıları da arkaplanda bırakıyor. Çünkü konu sürekli ana sayfada "Yeni mesajlar" kısmında ve "Güvenlik" kategorisinde en üstte gözüküyor. Haliyle ilgi çekiyor, özellikle crack veya hile ile ilgili bir sorun varsa 2-3 gün boyunca konu üstlerde kalıyor. Eleştirini bir kez yaparsın ardından çözümünü yazarsın veya yardımcı olmaya çalışırsın. 1 sayfalık eleştiri yapmazsın. Neyse, uzatmaya gerek yok. Crack, hile vb. durumlarda konuya konu sahibini sürekli yargılamakla, yardım gütmeden mesaj yazmak etik değil bana göre. Hiçbir zaman da olmayacak. Zira zaten moderatör konunun açılmasına izin vermiş.

Arkadaşa gerekli uyarıları yaptık bazı şeyleri ilk başta kavrasın diye, sorguya çekmedik yani ve gayette iyi niyetle yardımcı olmaya çalıştık illa good cop bad cop olayına gireceksiniz, gereksiz tartışmaya hiç gerek yok iyi forumlar dilerim.
Kimse good cop bad cop olayına girmemiş. Arkadaşa direk suçlayıcı tavırla yaklaşmışlar. @102035 adam akıllı bir şekilde yardımcı olmaya çalıştı. Yaşı küçük arkadaşlarımıza daha hoşgörülü olalım. İyi forumlar.

Yardım etmenizi tabi ki taktir ediyorum ama sistem bilgilerini aldıktan sonra kurulum ile ilgili yardımcı olsaydınız keşke. İşletim sistemi olarak Win10 kullanabilecek mi, sistemi uefi mi yoksa eski bir sistememi sahip. Bu şekilde kafası daha çok karışıp işin içinden iyice çıkamayacak.
Sistemi çalışmıyorken kurulum USB si nasıl hazırlayacak vs vs. Verdiğiniz bilgilere bakmadım mutlaka işe yarar faydalı şeylerdir ama günümüzün standart sayılacak imkanları baz alınarak hazırlanmış klavuzlar teoride iyi ama işi bilmeyen kullanıcılar için pratikte keşmekeş olabiliyor.

Büyük ihtimalle virüs Windows'un içinden geçti. Yukarıda söylendiği gibi temiz kurulum yap.
Bu arada antivürüsi crackleme birdaha. Eğer antivürüsü cracklersen o antivürüs virüslere "welcome" tabelası çıkarıyor.
Geçmiş olsun. Dert etme bilgisayarına kalıcı birar zarar gelmemiştir ama dikkat et. Ve ücretsiz versiyonları bile olsa kaliteli antivürüsler kullan.
Benim önerim Kaspersky securıty cloud olur.

IMG_20191221_002932.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı