PC'yi̇ Kapatırken mavi ekran

@fromhell1 anakartta 24 pinlik gelen kablo da bir sorun olabilir mi? Ya bilmiyorum sürekli yapmayı en son 5 gün önce kapanıp açılmıştı bir de az önce kapandı açıldı ısınmadan kapanmıyor fakat PSU'dan şüpheleniyorum.

Biz yardımcı olmaya çalışıyoruz ama siz başka şeylerden bahsediyorsunuz. Mavi ekrandan girdiniz durduk yere resetten çıktınız. Hata kodu ortada. Yeni bir donanım taktıysanız çıkartın diyor. General troubleshooting Tips'in her adımını denemediniz. Hadi artık bir teşekkürü geçtim kesinlikle yardım amaçlı buradayım, bulunanın üstüne hala biri okusa bunu diyorsunuz. Boşta çalışan bir PC'nin çekeceği güç bellidir. Bu bilgisayarda bir donanım uyumsuz çalışıyor ve RAM'den yana kullanıyorum oyumu; eğer UEFI Windows kurulumu düzgün yapılmışsa, güncel chipset sürücüleri ve diğer donanımların sürücüleri kuruluysa, üçüncü parti bir tuhaf yazılım kullanılmamışsa(bende bir probleme yol açtı çünkü zamanında). 24 pin dediğiniz şeyde bir sorun olsa Boot bile etmez, anakartın üzerinde LED'i var yanıp söner.

Biz yardımcı olmaya çalışıyoruz ama siz başka şeylerden bahsediyorsunuz. Mavi ekrandan girdiniz durduk yere resetten çıktınız. Hata kodu ortada. Yeni bir donanım taktıysanız çıkartın diyor. General troubleshooting Tips'in her adımını denemediniz. Hadi artık bir teşekkürü geçtim kesinlikle yardım amaçlı buradayım, bulunanın üstüne hala biri okusa bunu diyorsunuz. Boşta çalışan bir PC'nin çekeceği güç bellidir. Bu bilgisayarda bir donanım uyumsuz çalışıyor ve RAM'den yana kullanıyorum oyumu; eğer UEFI Windows kurulumu düzgün yapılmışsa, güncel chipset sürücüleri ve diğer donanımların sürücüleri kuruluysa, üçüncü parti bir tuhaf yazılım kullanılmamışsa(bende bir probleme yol açtı çünkü zamanında). 24 pin dediğiniz şeyde bir sorun olsa Boot bile etmez, anakartın üzerinde LED'i var yanıp söner.
Hocam arkadaşa önlem amaçlı dediklerimin %50 civarını es geçti zaten. Baktım sıcaklıklar iyi, belki PSU sorunludur diye düşündüm. Yoksa haklısınız evet, pek söz geçmiyor arkadaşa.

@fromhell1 Ekran kartından kaynaklanma ihtimali var mı reset atmanın?
Var. Bakın yukarıda arkadaş yazdı dediğini yapın. Onboard çıkış alabiliyorsanız ekran kartını söküp sistemi çalıştırın.
@eceakkuş Hazır diğer arkadaş 3. parti yazlım demişken aklıma geldi, Driver Booster gibi bir yazılım kullandınız mı?

@fromhell1 işlemcimli APU değil ki açılmıyor öyle.
@darthnorth tamam teşekkür ederim @fromhell1 ikinize de çok sağolun ama mesela ram uyumsuz dedin mesela olabilir dedin. İki ram da Cl 15 3000 MHz 3000 e oc edili. Memtest yaptım sorun çıkmadı. Benden ne istiyorsunuz ?
@fromhell1 ben öyle programlar kullanmıyorum zararlı PC ye diye. Kullandığım programlar Steam, faceit Google, Chrome PC de sadece bunlar yüklü.

Yeni konular

Geri
Yukarı