Çözüldü PC'yi temizledikten sonra SSD'yi algılamıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

toprakyabas16

Hectopat
RAM
4GB
SSD veya HDD modeli
GIGABYTE 240 GB
Ekran kartı
Gt 710
Anakart
G31 ESML2
İşlemci
Quad 9400
Merhaba yaklaşık 1 saat önce bilgisayarda oyun oynarken bir sorun yaşamadım. Bilgisayarımda çok fazla toz gördüğüm için temizleme kararı aldım PC'nin fanlarını nemli bezle sildim her zaman yaptığım işlem SSD'nin üstünden bezle geçtim ardından 20 dakıka sonra kasayı açmak için gerekli ekipmanları ve kabloları taktım. Fakat bilgisayarım Windows'um SSD'ye kurulu olduğu için PC açılmıyor onarım kısmına gönderiyor BIOS'tan baktın SSD takılı gozukmuyor ne yapmam gerekiyor?

Çözüm
DVD disk kısmına bağlanan kabloda yanma gibi bir şey olmuş sorun tamamen oymuş sıfırdan Windows 10 temiz kurulum yaptım sorunum bu şekilde çözüldü teşekkürler!

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    113,1 KB · Görüntüleme: 24
SSD'de sıkıntı olmadığını söylüyorsunuz fakat bu fan Power'ı SSD'ye bağladım daha öncesindede böyle kullanıyordum ve fan çalışıyordu SSD çalışıyorsa fan neden şu anda çalışmıyor?

Durduk yere onarım istemez Windows'la uğraştın mı çökertecek kadar?

Windows ile uğraşmadım hocam sadece kasayı söküp temizleyip 20 dakıka bekledim ardından takıp çalıştırdım sorun bu.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    101,9 KB · Görüntüleme: 15
Bu anakartta UEFI desteği yok. Fişten çekin ve BIOS pilini sökün. 10 dakika kadar bekleyin. Fişe takmadan önce de açma kapama düğmesine basın bırakın. Daha sonra tekrar deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı