Bozuk psikoloji için ne yapılmalı?

payelm

Decapat
Daha fazla  
Merhaba 9. Sınıf ögrencisiyim, derslerim berbat, hayattan haz alamıyorum, uzun yıllardır bırakamadığım (9-10 sene) parmak emme alışkanlığım ayrıca beni derinden üzen yaralanma olaylarım vb. Yaralanma olaylarımı pek açmak istemiyorum hatırladıkça içim garip oluyor. Gerçekten arada boşluğa düşüp düşünüyorum. Hayatta tek yaptığım şey sanırım telefonla vakit geçirmek. Bir geleceğim yok ve olmayacakta sanırım eğer bana bir tavsiyeniz olursa çok mutlu olurum.

Merhaba 9. sınıf ögrencisiyim, derslerim berbat, hayattan haz alamıyorum, uzun yıllardır bırakamadığım (9-10 sene) parmak emme alışkanlığım ayrıca beni derinden üzen yaralanma olaylarım vb. yaralanma olaylarımı pek açmak istemiyorum hatırladıkça içim garip oluyor. Gerçekten arada boşluğa düşüp düşünüyorum. Hayatta tek yaptığım şey sanırım telefonla vakit geçirmek. Bir geleceğim yok ve olmayacakta sanırım eğer bana bir tavsiyeniz olursa çok mutlu olurum.
Bu psikolojik bir sorun değil hayat böyle hayatın her anında eğleneceksin diye bir şey yok.

Bu psikolojik bir sorun değil hayat böyle hayatın her anında eğleneceksin diye bir şey yok.
Teyzem Psikolog, kendisi ile konuştuğumda anneme antidepresan önerdi fakat biz tercih etmedik. Yazdığım yazıya beni derinden yaralayan yerleri katamadım.

Hiçbirşey yapılmıyor belki yaşınız küçük ilerde düzelir. Benim hala düzelmedi düzelecek diye bişey yok. Sevdiğim bir şeyi bulursam iyi geliyor sarıyor sende seni eğlendiren seveceğin bir şeyi bulursan geçecektir biraz.

Teyzem Psikolog, kendisi ile konuştuğumda anneme antidepresan önerdi fakat biz tercih etmedik. Yazdığım yazıya beni derinden yaralayan yerleri katamadım.

Bazı antidepresan/psikoloji ilaçlarının kullanımı ileride memuriyete de engel olabiliyor. Son çareniz olsun. Yaşınız daha küçük, kendinizi sanata verin. İlgi alanlarınızı keşfedin.

Teyzem psikolog, kendisi ile konuştuğumda anneme antidepresan önerdi fakat biz tercih etmedik. Yazdığım yazıya beni derinden yaralayan yerleri katamadım.
Sana psikolog bakmaz bakarsa psikiyatri bakar psikolog ilaç bile veremiyor teyzenin nasıl psikolog olduğunu merak ettim.
Herkes bir gün içinde sıradan, monoton hayatlar yaşıyoruz.
Her gün ya forumda takılıyorum ya da arkadaşlarımla LoL giriyorum bir de zevk hobi edinebilirsin sıkılınca başka bir şey yapmaya başlarsın.

Elinden bir şey gelen olaylar (derslerinin kötü olması, telefon bağımlılığı) için elinden geleni yap. Sosyal medyayı bırak, telefon kullanımını en aza indir, hobi edin, derslerine çalış, güzel bir görünüm elde et, bir kız arkadaş edin ve sosyalleş. Parmak emme olayı için bir fikrim yok ama bırakabiliyorsan onu da bırak. Geçmişteki olaylar için bir şey yapamazsın çünkü onlar geçti. Ne geleceği düşün ne de geçmişi, anı yaşa. Geçmiş için elinden bir gelmez, geleceği düşünürsen şimdiki anını ziyan edersin ve gelecek geldiği zaman geçmişine üzülür, şimdiki zamanı unutup kısır döngüye girersin. Çok konuşma, kendi fikirlerine zaman ayır, kibar birisi ol, iyi ahlaklı olmaya özen göster. Bir alanla ilgilen, felsefeyle ilgileniyorsan stoacılık felsefesi öneriririm. Konuşmak istiyorsan dilediğin zaman yaz, istediğin konuda konuşabiliriz.

Sana psikolog bakmaz bakarsa psikiyatri bakar psikolog ilaç bile veremiyor teyzenin nasıl psikolog olduğunu merak ettim.
Herkes bir gün içinde sıradan, monoton hayatlar yaşıyoruz.
Her gün ya forumda takılıyorum ya da arkadaşlarımla LoL giriyorum bir de zevk hobi edinebilirsin sıkılınca başka bir şey yapmaya başlarsın.

Psikolog ilaç verdi dememiş, psikolog ilaç önerdi demiş. LoL öneriyorsunuz. Bence sağlıklı bir psikoloji için LoL oynamamak gerek.

Elinden bir şey gelen olaylar (derslerinin kötü olması, telefon bağımlılığı) için elinden geleni yap. Sosyal medyayı bırak, telefon kullanımını en aza indir, hobi edin, derslerine çalış, güzel bir görünüm elde et, bir kız arkadaş edin ve sosyalleş. Parmak emme olayı için bir fikrim yok ama bırakabiliyorsan onu da bırak. Geçmişteki olaylar için bir şey yapamazsın çünkü onlar geçti. Ne geleceği düşün ne de geçmişi, anı yaşa. Geçmiş için elinden bir gelmez, geleceği düşünürsen şimdiki anını ziyan edersin ve gelecek geldiği zaman geçmişine üzülür, şimdiki zamanı unutup kısır döngüye girersin. Çok konuşma, kendi fikirlerine zaman ayır, kibar birisi ol, iyi ahlaklı olmaya özen göster. Bir alanla ilgilen, felsefeyle ilgileniyorsan stoacılık felsefesi öneriririm. Konuşmak istiyorsan dilediğin zaman yaz, istediğin konuda konuşabiliriz.
Teşekkür ederim beni bu garip gecede bilgilendirdiğin için.

Psikolog ilaç verdi dememiş, psikolog ilaç önerdi demiş. LoL öneriyorsunuz. Bence sağlıklı bir psikoloji için LoL oynamamak gerek.
LoL'ü örnek olarak verdim ve gün içinde monoton hayatlar yaşadığımızı benim içinde monoton etkinliğin LoL olduğunu söyledim.
Zevk hobi edinebilirsin kısmında LoL'ü değil başka bir şeyler anlamında dedim mesela gitar çalmak gibi.

Geri
Yukarı