Ped ücretsiz olmalı mı?

Bugun birçok feminist gurup ve insan pedin devlet tarafından ücretsiz dağıtılmasını istiyor. E tabii bunun bir bedeli olacak devlete, yani bize. Peki sizce ped devlet tarafından ücretsiz mi dağıtılmalı, yoksa günümüzdeki rutin devam mı etmeli?
Normalde olabilir ama bizim insanımızdaki stokçuluk huyu bitmedikçe suistimal edilir. İhtiyacı olan bulamaz. İhtiyacı olmayanda stok stok olur. Pedi bile torpille alan net çıkar.

Barınmak da temel ihtiyaç ama bedava değil, yemek yemek de temel ihtiyaç ama bedava değil.
Bir insan kendi temel ihtiyaçlarını karşılamak için çabalamalı, bunu niye devlet karşılasın?

Traş köpüğüm ve jiletim ücretsiz olacaksa olur.

Feminizm, ataerkiliğin kadın versiyonudur, zaten hukuksal bi eşitlik varken insanların eşitlik diye zırlaması imtiyaz dilenmekten başka bir şey değildir, bu yüzden asla feminizmi doğru görmüyorum, zaten eşitlik diye sızlayanlar kadın cinayeti görünce delirip erkek cinayeti görünce iyi yapmış diyen tipler
Çok iyi dediniz hocam.

Bugun birçok feminist gurup ve insan pedin devlet tarafından ücretsiz dağıtılmasını istiyor. E tabii bunun bir bedeli olacak devlete, yani bize. Peki sizce ped devlet tarafından ücretsiz mi dağıtılmalı, yoksa günümüzdeki rutin devam mı etmeli?
Bazı ürünlerin kalitesini arttıran şey firmalar arasında rekabet olması. Pedlerin de böyle olduğunu düşünüyorum. Eğer devlet ücretsiz dağıtırsa mümkün olduğunca ucuza mal edilmeye çalışacaklar.

Öncelikle keyfi değil zorunlu bir ihtiyaç, ek olarak mültecilere ya da durumu iyi olduğu halde maddi destek alan yüzsüzlere ayrılan bütçenin kadınlara ayrılmasını tercih ederim. En azından hem kadın pedi hem de bebek bezlerinde bir fiyat düzenlemesi ve devlet teşviği yapılabilir.

Öncelikle keyfi değil zorunlu bir ihtiyaç, ek olarak mültecilere ya da durumu iyi olduğu halde maddi destek alan yüzsüzlere ayrılan bütçenin kadınlara ayrılmasını tercih ederim. En azından hem kadın pedi hem de bebek bezlerinde bir fiyat düzenlemesi ve devlet teşviği yapılabilir.
Vergi konusunda katılıyorum, temel ihtiyaçsa su da ücretsiz olmalı. Bunlar israfa yol açar ve devlet üzerinden yük oluşturur.

Saçma sapan bir dayanak, bu hatayı yapacağima bu hatayı yaparım demekle aynı.
Kadınlara niye ayrılıyor, bize de ayrılsın?

Geri
Yukarı