Pedofili cinsel tercih midir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Eş cinsellik ve türevi şeyler o kadar normal karşılanıyor ki, eş cinsel bireylere o kadar fazla ayrıcalık tanınıyor ki, bu tarz sapkınlıklara karşı insanlara bile homobofik demeye başladılar, böyle bir iğrençlik ve insanlık dışı bir şey nasıl tercih olabilir, merak etmiyor değilim. Biri çıkıp da mantıklı bir açıklama yapıp, aslında gerçekten bunun bir tercih meselesini olduğunu izah ederse forumu bırakıyorum.
Ben forumu bırakmak yerine 155'i ararım. 🙃

Eşit iradedeki 2 kişi değil ama burada söz konusu olan şey. Bir tarafta iradesi gelişmiş bir birey varken diğer tarafta iradesi kolayca baskılanabilecek bir çocuk söz konusu.
Demek istediğim normal olduğu değil. O yaştaki kişilerin az-çok, ucundan da olsa cinsel açıdan gelişmeye başlamış olması. O yaşlarda ilk cinsel deneyimini yaşıtlarıyla yaşayanlar var. Çok da anormal karşılanmayan (En azından benim gördüğüm kadarıyla) bir şey. Ama ben hiç 4 yaşında iki çocuğun öyle bir şey yaptığını ne gördüm, ne de duydum.

@Vavien. Bunun gayet bilinen bir açıklaması var. Bir hayvan doğduktan hemen sonra cinsel erişkinliğe ya da cinsiyet bilincine ulaşıyor mu? Hayır. Bunun nedeni bazı konularda hormonal ve fiziksel gelişimi bu yönde oluşmaya başlamış, ergenliğe giriş döneminden itibaren farkında olunan bir durum oluyor ortada. Ergenliğe girmiş 2 eş yaştaki kişi arasında bir çekim olması gayet normal.

Bu konuda bahsedilen şey ise bir tarafta yetişkin biri varken diğer tarafta henüz fizyolojik ve düşünsel yetileri daha tam gelişmemiş bir çocuk arasında geçen bir olay. İşin fiziksel kısmına göre yorum yapmıyorum, bu tür durumlarda ben 2 kişinin irade/yetişkinlik düzeyine bakarım. 13-14 yaşlarında bir oğlan ve bir kızın birbirlerine karşı olan hisleriyle, 30 yaşındaki birinin 13 yaşındaki bir kız çocuğuna karşı olan yönelimi aynı değil.

Ne eşcinsellik ne de pedofili doğru değildir. Eşcinsellik insanların doğasında olsaydı erkek ve dişi cinsiyeti yerine sadece bir cinsiyet olurdu. Kim ne derse desin eşcinsellik hastalıktır. Anal yoldan ilişkiler makatta bir sürü soruna yol açabiliyor.

Pedofili de rahatsızlıktır. Ama geçmişte 18 yaş sınırı filan gibi şeyler olmadığı için insanların çocukluktan çıkması olgunluğa eriştiklerinde oluyor. Ve bu olgunluk bölgeden bölgeye değişebiliyor. Yani atıyorum kimi ülkede 12,kimisinde 14 vb. O yüzden şimdiki zamanın gözlüğüyle bakarsak geçmişte olgunluğa erişip çocukluktan çıkan kişilerle evlenenlere pedofili denilebilir ama bunu demek yanlış olur çünkü zaman değişti.

Eşcinsellikle pedofiliyi aynı cümle içinde yazanlara sağlam bir laf etmek üzereyim.

Bir tarafta eşit iradesi olmayan, benzer fizyolojik gelişimi tamamlamamış 2 kişi (birisi ÇOCUK) arasındaki "suç" söz konusu. Diğer tarafta yetişkin insanların kendi aralarındaki cinsel yönelimi söz konusu. Saçmalamayı bırakın.

Binlerce yıldır yazıyla kayıtlı olan tarihimizin son 2 yüzyılında eşcinsellik ve biseksüellik tabu olarak baskılanmaya başlanmış bir olgu. Bunun hemen öncesine kadar gayet resmi şekilde saraylarda, kral ve komutanlardan tutun halkın arasında bile çok sıradan bir şeydi. Sadece 2 yüzyıllık baskılanmanın getirdiği kültürel birikiminizle bir şeyleri yargılayıp, "yetişkin" 2 insanın arasındaki şeye yorum yapmayı bırakın.

Foruma üye olurken "muhakeme yeteneği" sınavı getirilsin. @Recep Baltaş @MF

Pedofili seçim falan değildir aksine hastalık,sapıklıktır. Tedavi edilmesi şarttır. Eşcinselliğe olduğu gibi pedofiliye haklar verilirse de çok yanlış olur ki zaten böyle birşeyi kim savunur ki? Savunanı yakın zaten.

Gerekli cevapları verdik ama son olarak böyle konuları neden açma gereksinimi duyuyorsunuz? İnternet açık bir ortam ama normal, sadece sorunu vs. çözmek için foruma uğramış birisi sizin bu tarz açtığınız konuları görmek zorunda mı? Cinsel içerikli ve bu tarz sapıkça şeylerin cevabını merak ediyorsanız bunlar için başka forumlar var.

Sizce pedofili bir cinsel tercih midir, yoksa psikolojik bir rahatsızlık mı? Çocukluk (-18); Sarışın-esmer, şişman-zayıf, genç (+18, -25) -yaşlı (+40) gibi farklı kişiler için çekici gelebilecek bir şey midir? Eşcinsellik gibi doğuştan gelebilir mi?
Sapıklıktır

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı