Pegatron IPM41-D3 BIOS güncelleme sonrası PC açılmıyor

başıbozuk

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar,
Pegatron IPM41-D3 model anakarta sahibim ve bir mavi ekran hatası yüzünden BIOS güncellemem gerektiği sonucuna vardım. Bir güncelleme uygulaması ve uygun sandığım bir BIOS sürümü indirdim. Uygulamayla BIOS'u güncelleyip yeniden başlattığımda PC açılmadı. BIOS pili, jumper seçeneklerini denedim fakat sonuç hala aynı. Ekrana görüntü gelmiyor fakat PC çalışıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Brick oldu muhtemelen. Garantisi var mı?
Başka bir konudan bunları buldum: 1. BIOS dosyasını USB'ye yazıp denemeniz. 2. Aynı modele sahip bilgisayarın BIOS'unu BIOS Backup Tool Kit ile yedekleyip, kendi bilgisayarınıza yazmanız.

Merhabalar,
Pegatron IPM41-D3 model anakarta sahibim ve bir mavi ekran hatası yüzünden BIOS güncellemem gerektiği sonucuna vardım. Bir güncelleme uygulaması ve uygun sandığım bir BIOS sürümü indirdim. Uygulamayla BIOS'u güncelleyip yeniden başlattığımda PC açılmadı. BIOS pili, jumper seçeneklerini denedim fakat sonuç hala aynı. Ekrana görüntü gelmiyor fakat PC çalışıyor.

Yanlış BIOS güncellemesi yüzünden BIOS'unuz uçmuş.
Eeprom yapılması gerekiyor BIOS çipine maalesef.

Brick oldu muhtemelen. Garantisi var mı?
Başka bir konudan bunları buldum: 1. BIOS dosyasını USB'ye yazıp denemeniz. 2. Aynı modele sahip bilgisayarın BIOS'unu BIOS Backup Tool Kit ile yedekleyip, kendi bilgisayarınıza yazmanız.
Merhaba, oldukça eski bir bilgisayar ve garantisi yok. Ve doğru bios sürümünü bulamadığım için bu problemi yaşadım. Eski bir anakart olduğu için uyumlu sürümü bulamıyorum.
O anakartın BIOS chipinin üstünde tuş olması lazım anakartın aynısı var.
Merhaba, rica etsem detay veya görsel belirtebilir misiniz?
Yanlış BIOS güncellemesi yüzünden BIOS'unuz uçmuş.
Eeprom yapılması gerekiyor BIOS çipine maalesef.
Teşekkürler, kendim yapabilir miyim? Öneriniz nedir?

Hocam siz anakartın fotosunu atabilir misiniz? Ben size işaretlerim orayı tekrar yollarım. Kasanın dışına çıkarın anakartı üstünde ekran kartı falan kalmasın dümdüz her şeyi üstünden çıkartın anakartın fotoğrafını atın.

Yeni konular

Geri
Yukarı