Pegatron IPXSB-H61 2206 BIOS Güncelleme

Yardım edecek var mı diye soracağınıza konuyu baştan aşağı okumayı deneseniz belki bulacaksınız.
İyice okuyun.

Beyefendi, konuyu ve bu anakart ile ilgili tüm konuları o kadar fazla okudum ki, artık sizin bu iğneleyici ters üslubunuzu bile yabancılamıyorum.

Bios güncellemeyi biliyorum, verdiğiniz bios dosyası 2206 değil !

Daha önce defalarca bios güncelledim, bu anakartta 2206ya güncellenmiyor 0206 dan 2202ye kadar güncelleniyor.

EZBERE KONUŞMAYIN. Konuyu okumadığımı nerden biliyorsunuz?

Eki Görüntüle 72110

İşaretlediğim bölümde görebilirsiniz.

Yeni bios konusunda gösterdim.

Ayrıca önce insanları siz doğru yönlendirin, Flash Override Jumper'ı yerine CMOS Jumper'ını değiştirtiyorsunuz millete. Sonra neden olmadı dediklerinde tekrar oku diyosunuz, Kırmızı değil , sağındaki siyah jumper çıkarılacak. Zaten sizin anlattığınız şekilde yapan kimse başaramamış farkındaysanız. Sebebi ortada.

Karşınızda çırağınız yok, lütfen mesajlarınızda biraz daha kibar olmaya özen gösterin, insanlar bir yardım istedi diye azarlamak zorunda değilsiniz sırf bu konu başlığında bile kaç kişiye azar çekmişsiniz Murat bey.

@Murat5038 @Recep Baltaş

Recep abi zamanın varsa sen de ilgilenirsen sevinirim bu konuyla.

Konuyu okumadığımı nereden biliyorsunuz?
Biliyorum çünkü linke bile tıklamayıp okumadığınız link içinde 2206 sürümünü vermişim. Türkiye'de 2206'yı ben tanıtmış biri olarak hiçbir yerde yok diyorsunuz birde.
Zaten sizin anlattığınız şekilde yapan kimse başaramamış farkındaysanız.
Yapamayanlar okumayı bilmedikleri için sizin gibi yapamıyor. Okuyanlar güzelce yapıyor.
Karşınızda çırağınız yok, lütfen mesajlarınızda biraz daha kibar olmaya özen gösterin, insanlar bir yardım istedi diye azarlamak zorunda değilsiniz sırf bu konu başlığında bile kaç kişiye azar çekmişsiniz Murat bey.
Konuyu okumayıp üstüne okuduğunu iddia eden kişilere tavrımız budur. Çırak olarak görüyorsanız kendinizi ayrı mesele konuda çırak kelimesi geçmiyor. Kibarlıkla alakası yok olayın anlamadığınız yerlerin üstüne basıyoruz sadece.

Yapamayanlar okumayı bilmedikleri için sizin gibi yapamıyor. Okuyanlar güzelce yapıyor.

Kim yapmış? Okuyan ve güzelce yapan arkadaş kim 2206 güncellemesi için, alıntılar mısınız?

Elimde ekran kartı var, bios güncel olmadığı için express 3.0 kartımı okumuyor. Sizce mesajınızı okumama lüksüm var mı?

Evet demişsiniz ki 2206 güncellemesi burada diye. 6,51mb boyutunda bir dosya, indirdim, update 1-2 yi ve dediğiniz AFUDOS komutunu da yazdım, bunları yaparken 1. güncellemeden önce flash override jumperını diğer konuma aldım, 2. güncellemeden önce default konumuna getirdim. Arkadaşın paylaştığı videodaki gibi, birebir doğru her şey. Güzel tanıtmışsınız eyvallah da, yanlış tanıtmışsınız diyorum.

Verdiğiniz güncelleme dosyası bozuk veya eksik bir şey var. Ama bu eksiklik bende değil, günlerdir bu biosu güncellemeye çalışıyorum o kadar masraf ettim kart aldım elimde patladı. Hala ezbere konuşuyorsunuz okumamışsın diye.

Siz nasıl bu kadar eminsiniz? Hiç ipxsb h61 anakartını güncellediniz mi 2206'ya, oradan nasıl yapacağımızı yanlış jumperlarla da olsa yazmışsınız yapamayanlara da "sana sağdakilere dokun dedim mi?" diye azar çekmişsiniz. Adamın dokunması gereken jumper sağdaki zaten. CMOS jumperı değil. Her şeyi bu kadar büyük bir kaos içinde açıklayıp sonra biz anlattık okumuyorsunuz diyemezsiniz.

Buradaki 6 sayfayı da, diğer linkleri de okudum 2206 güncellemesini kimse atamamış. Size soruyorum, Türkiye'ye tanıttığınız ( zaten yurtdışında kullanımı olmayan bir anakart da , neyse.) bu anakartın biosunu siz güncelleyebildiniz mi? yoksa ezbere mi yazıyorsunuz?

Cevabı ben vereyim, jumperların yerini bile bilmediğiniz için elinizde bu anakartın olduğunu ve güncellediğinizi hiç sanmıyorum.

bios güncel olmadığı için express 3.0 kartımı okumuyor.
Güncellesen de okuyacağın garantisi yok. Güncelleyince okuyacağını kim söylüyor?
Siz nasıl bu kadar eminsiniz? Hiç ipxsb h61 anakartını güncellediniz mi 2206'ya, oradan nasıl yapacağımızı yanlış jumperlarla da olsa yazmışsınız, yapamayanlara da "sana sağdakilere dokun dedim mi?" diye azar çekmişsiniz. Adamın dokunması gereken jumper sağdaki zaten. CMOS jumperı değil. Her şeyi bu kadar büyük bir kaos içinde açıklayıp sonra biz anlattık okumuyorsunuz diyemezsiniz.
Kaosa gerek yok hala okumadığınız için olmuyor. İnsanların yazdıklarını benim yazmış gibi lanse ediyorsunuz.
zaten yurtdışında kullanımı olmayan bir anakart da , neyse
Bilmediğiniz burada ortaya çıkıyor zaten.
Cevabı ben vereyim, jumperların yerini bile bilmediğiniz için elinizde bu anakartın olduğunu ve güncellediğinizi hiç sanmıyorum.
Kim olduğumu öğrenin ilk önce sonra yazılarınızı inceleyin.

Sen çocuk mu kandırıyorsun?

Yanlış yaptığın yer FLASH OVERRIDE jumper'ının yerini değiştirmiyorsunuz. Bu şekilde önceki konunda sorsa idin cevaplardık. Ancak bu gibi yanlışlarınızı açıkca yazmadığınızdan uğraşır durursunuz.

Burada hatalarını yazdım kontrol edin ve sadece bir konudan devam edin.

Sen kırmızı jumperı değiştir diye ısrar ediyorsun oradan yazdıklarını unutmuşsun hala yazıyorsun. Bi bak istersen sayfa 1 - 2 - 3 hangi jumperdan bahsetmişsin. Tabii ki Flash Overrıde jumper'ını değiştiremiyor adamlar. Çünkü CMOS jumper'ını değiştir demişsin!

Soldaki Jumper olduğu yerde kalsın. Sağdakini sökün ve öyle BIOS güncellemeyi deneyin.

Recep abi farketti senin hatanı. Sen ondan sonra temizlemeye başladın, ben buradaki 6 sayfayı da okudum merak etme. Sen ne yazdığından haberdar değilsin.

Eki Görüntüle 72110

İşaretlediğim bölümde görebilirsiniz.

Yeni bios konusunda gösterdim.

Nedir bu mesajın? Başkasının yazdığıymış, kuzenin mi yazdı bunu? :D

Resimde işaretlediğim bölüm içindeki slotta bir pin yana çekeceksiniz. Diğer 3 pinli olana sakın takmayın.

İşaretlediğin yer CMOS jumper'ı oluyor, tanıtayım.

Daha CMOS jumperı ile Flash Override jumperını ayıramayıp, Recep abinin düzeltmesini kullanarak ben doğruyu söyledim diye üste çıkmaya çalışıp, "başkasının yazdıkları" diye kendi mesajlarını inkar eden birisin sadece. Level 6-7 falan...

Merhabalar konuda bahsedilen her şeyi dikkatlice yaptım ve şuanda ne BIOS ne windows açılmıyor. BIOS'u sıfırlamak için pili çıkardım bekledim 10-15 dk taktım yine tık yok. Ne yapacağım şimdi çözüm önerileriniz var mı?

Yardım edecek var mı diye soracağınıza konuyu baştan aşağı okumayı deneseniz belki bulacaksınız.
İyice okuyun.

Kusura bakmayın ama siz sanırım yazılanları okumak istemiyorsunuz.

Sizin verdiğiniz sosyalde paylaştığınız BIOS sürümü 2202'dir. bunu tek benim anakart değil
Qaphsiel

Anakartında da aynı hatayı vermiş. Sizin paylastıgınız BIOS 2202'dir 2206 değil. Doğru yazı olarak 2206 yazıyor ama 2202 BIOS.

Son sayfada Yazılanları baştan bir okusanız sanırım elinizde BIOS varsa paylaşarak bize yardımcı olabileceksiniz. Varsa elinizde 2206 BIOS rica olunur yoksa ezbere cevap atmayınız okuyunuz yazılanları.

Sosyaldaki tüm bioslar 2202'dir ( 2206 yazsa da) bilginize.

Şayet güncel BIOS verirseniz ben yardımcı olurum yalnızca BIOS yok bende kasası casper olan varsa.

Şayet kasası hala casper olan varsa bu anakarta sahip bir seri numarasını yazarsa BIOS servisden temin edip buraya videolu anlatım ekleyeceğim.
SR ile başlayan Casper kasa etiketinde yazılı olan seri numarası lazım. CNY - CNA ile başlayan kod da olur.

Bana ulaştırırsanız ben videolu cekerim.

Youtube videoyu çeken benim. O videoya rağmen hala 2206 deniliyor anlamıyorum ben bu nedir :)

@bektafig Boş mesajlar atacağınıza okumayı ve araştırmayı öğrenin. Sosyalde değil Türkiye'de bu BIOS'ların çoğunu ben bulup yayınlıyorum. O yüzden sürüm numaralarını çok iyi biliyorum, yapamadığınız işlemler yüzünden BIOS güncelleyemiyorsunuz sonra BIOS sürümü aynı kalıyor diyorsunuz. Bu kadar uğraşacağınıza madem yapamıyorsunuz farklı anakart alıp kullanmaya devam edin.

@bektafig Boş mesajlar atacağınıza okumayı ve araştırmayı öğrenin. Sosyalde değil Türkiye'de bu BIOS'ların çoğunu ben bulup yayınlıyorum. O yüzden sürüm numaralarını çok iyi biliyorum, yapamadığınız işlemler yüzünden BIOS güncelleyemiyorsunuz sonra BIOS sürümü aynı kalıyor diyorsunuz. Bu kadar uğraşacağınıza madem yapamıyorsunuz farklı anakart alıp kullanmaya devam edin.

Hocam yardım edersen sevinirim. Bende de aynı ana kart var ve güncel değil. Dün R7 240 sipariş ettim ve oda PCI-3.0. Bunun için de BİOS 2206 Sürümü lazımmış. Çoğu sayfada araştırdım ama yapamayanları gördüm. Ben şimdi her şeyi tam yapsam Casper Pegatron IPXSB-H61 Bios Güncellemesi burdan indirsem 2206 olur mu? Yardımınızı bekliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı