PEGATRON IPXSB-H61 BIOS ve sürücü

Anakart kesin dogru :) Bios koruma ismi ne oluyor? Bakacağım biostan, jumper derken ne demeye çalıştın :D
Eger Skype varsa webcam açayım bana yardımcı olabilirsin. En güzel yol.

Son düzenleyen: Moderatör:
murat bey size bi sorum olacaktı eğer yanlış birşey yapıyorsam affola (kurallar açısından) yeniyim daha . benim sistemim şöyle . pegatron ıpxsb-h61
i3 2120
gigabyte GT420
4+2 Ram

şuan gtx 960 siparişi verdim onu bekliyorum lakin bu kart pcı-ex. 3.0 sizin dediğinize görede desteklemicek ve siyah ekran vericek ben şuan ne yapıcam bilmiyorum anakartım kullanılmaz hale gelirse yeni bi anakart malesef alamam . yazdıklarınızı yüzbinkere okudum lakin benim salaklığım birşey anlayamadım. yardımcı olursanız sevinirim

Yani bios güncelledikten sonra bir ihtimal çalışabilir ancak fazla heyecana kapılma yani. Kısaca anakartı değişmek zorunda kalacaksın. Eski işlemci anakartı satıp elinde olan ufak bütçe desteğiyle de hepsini toplayıp anakart ve işlemci alman lazım. En azından güncel bir soket ile ve bilindik bir anakart ile.

murat bey size bi sorum olacaktı eğer yanlış birşey yapıyorsam affola (kurallar açısından) yeniyim daha . benim sistemim şöyle . pegatron ıpxsb-h61
i3 2120
gigabyte GT420
4+2 Ram

şuan gtx 960 siparişi verdim onu bekliyorum lakin bu kart pcı-ex. 3.0 sizin dediğinize görede desteklemicek ve siyah ekran vericek ben şuan ne yapıcam bilmiyorum anakartım kullanılmaz hale gelirse yeni bi anakart malesef alamam . yazdıklarınızı yüzbinkere okudum lakin benim salaklığım birşey anlayamadım. yardımcı olursanız sevinirim
O ana kartı tanıdım şimdi. Casper'ın PC'lerinde kullandığı, adı sanı bilinmedik, bulunabilecek en dandik ana karttır kendisi. BIOS güncellemesi yapsan da işe yaramaz, ya ekran kartı siparişini iptal etmelisin ya da ana kartı değiştirmelisin. Tecrübe ile söylüyorum bunu, güncelleme yapsan da ya ana kart çökecek ya da ekran kartını takınca siyah ekranda takılı kalacaksın. Ucuz yollu olarak şunu öneririm: Gigabyte GA-H61M-DS2 Intel H61 VGA DDR3 Anakart

Şu durumda bence ana kartını değiştirmeli ya da ekran kartı siparişini iptal etmelisin. Ayrıca o bilgisayar bitmiş, yeni bir bilgisayarın vakti gelmiş artık.

hiçmi çıkar yolu yok biosu falan güncellesek.? anakart alamam şu vakitlerde. ayrıca ben sadece biosu nasıl güncelleyebilirim diye bi soru sordum. yeni bi bilgisayar toplamalımıyım diye değil.

Yani bios güncelledikten sonra bir ihtimal çalışabilir ancak fazla heyecana kapılma yani. Kısaca anakartı değişmek zorunda kalacaksın. Eski işlemci anakartı satıp elinde olan ufak bütçe desteğiyle de hepsini toplayıp anakart ve işlemci alman lazım. En azından güncel bir soket ile ve bilindik bir anakart ile.

önerdiğiniz 1155 pinli pcı 3.0 ex. anakart varmı ? fiyatıda ucuz olabilecek şekilde?

Hiç mi çıkar yolu yok? BIOS'u falan güncellesek? Ana kart alamam şu vakitlerde. Ayrıca ben sadece BIOS'u nasıl güncelleyebilirim diye bir soru sordum. Yeni bir bilgisayar toplamalı mıyım diye değil.
...
...
Önceki mesajımda belirttiğim şeyi tekrar ve bu sefer vurgulayarak söylüyorum, "tecrübe ile sabit". BIOS güncelleme işe yaramıyor o ana kart üzerinde.

Konu zaten bios güncelleme üzerine :) Konu başında yazılanları okuyun.

Olmasına var ancak güncel bir sisteme yatırım yapsanız daha yararlı olacak.
ASUS H61M-K nasıl bir anakarttır? Ayrıca dediğiniz gibi başka bir sistem toplayamam şu an bütçem kısıtlı. Ve ben sadece ekran kartı almayı düşünüyordum ki başımıza bir de anakart çıktı. ASUS H61M-K Intel H6 nasıl bir anakarttır sizce, önerir misiniz? İyi yanları kötü yanları nelerdir, F/P ürünü müdür yoksa değil midir? Aydınlatırsanız sevinirim :)

ASUS H61M-K nasıl bir anakarttır? Ayrıca dediğiniz gibi başka bir sistem toplayamam şu an bütçem kısıtlı. Ve ben sadece ekran kartı almayı düşünüyordum ki başımıza bir de anakart çıktı. ASUS H61M-K Intel H6 nasıl bir anakarttır sizce, önerir misiniz? İyi yanları kötü yanları nelerdir, F/P ürünü müdür yoksa değil midir? Aydınlatırsanız sevinirim :)
Sıkıntı çıkartmaz. İşini görür. O sistemde zaten gaming LAN falan kullanmana gerek yok. Kötü yanları, eski olması, giriş seviyesi olması. İyi yanları, en ucuz seçenek sanırım, iş görür. Sıkıntı çekmezsin. Güç kaynağın en az 400W olmak zorunda bu arada GTX 960 için. Onu atlama sakın.

Yeni konular

Geri
Yukarı