PEGATRON IPXSB-H61 BIOS ve sürücü

Nasıl yani? İnternette 120W kullandığı yazıyordu? Şimdi benim yeni bir power supply mi almam gerekiyor? Eğer öyle bir şey varsa hangi PSU'yu önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
ASUS H61M-K nasıl bir anakarttır? Ayrıca dediğiniz gibi başka bir sistem toplayamam şu an bütçem kısıtlı.
Bütçe ne kadar? Eski parçaları satmayı düşünmüyor musun? Anakart iyi diğerine göre ancak gereksiz yatırım yapacaksın alırsan. Sen bilirsin.

Elimde Gigabyte GT 420 var, PSU'yu da satarım büyük ihtimal. Anakartı da satacağım. 120 TL bütçem var, anakart ile PSU alacağım. Sizce bu 3 parça ne kadar eder? Hepsi 2. el. GT 420'yi 260 TL'ye almıştım.

120Tl şuan elinde olan para ise, artı olarak 3 parçayı satıp(GT420, PSU, Anakart) sattığın parçalar da ortalama 350/360'da 3 parçadan alırsan 120+360:480 TL ediyor dersek...
Güncel sistem olarak Anakart, PSU, işlemci alınacak olduğundan bunları alabilirsin:
MSI H81M PRO-VD Anakart
148
Intel İşlemci
170
Aerocool Güç Kaynağı Ünitesi
121
Toplam 440TL

Affına sığınarak soruyorum 1-2 sorum olacak. Öncelikle bu anakartı alırsam ileriye dönük bir sistem toplayacağım değil mi? 2. ise şu anda kullandığım işlemci olan Intel i3 2120'nin performansını alabilir miyim Pentium ile? Pentium işlemci ile GTX 960 darboğaz yapar mı?

Intel i3 2120'yi satsam onun artan parasını işlemciyi yükseltsem nasıl olur?

Ben size isterseniz her şeyi ayrıntılı ile atayım CPU-Z ile?

CPU-Z hata verdi atamıyorum. :D
120Tl şuan elinde olan para ise, artı olarak 3 parçayı satıp(GT420, PSU, Anakart) sattığın parçalar da ortalama 350/360'da 3 parçadan alırsan 120+360:480 TL ediyor dersek...
Güncel sistem olarak Anakart, PSU, işlemci alınacak olduğundan bunları alabilirsin:
MSI H81M PRO-VD Anakart
148
Intel İşlemci
170
Aerocool Güç Kaynağı Ünitesi
121
Toplam 440TL

Yalnız bilgisayarcıların bu parçaları o kadar pahalıya alacağını zannetmiyorum ve bana hemen lazım, nakit yani. Ne yapabilirim? Sahibinden.com'a koysam en az 1-2 ayda satılır. Çok kararsızım çok. :(

O işlemcinin yerine Pentium bence gitmez. İleride işlemci yükseltme yapılır deyince ne kadar ileride sorusu geliyor akla. 1 ay sonra yapacağını sanmıyorum. H61M ana kart ve PSU değişimi iş görür gerisine gerek yok. Sırf iki nesil yeni olsun diye daha düşük seviyeli işlemci alınmaz.

O işlemcinin yerine Pentium bence gitmez. İleride işlemci yükseltme yapılır deyince ne kadar ileride sorusu geliyor akla. 1 ay sonra yapacağını sanmıyorum. H61M ana kart ve PSU değişimi iş görür gerisine gerek yok. Sırf iki nesil yeni olsun diye daha düşük seviyeli işlemci alınmaz.
Aslında haklısın. Okuyorum ve upgrade edecek parayı nereden bulacağım? Diğer arkadaşın dediği kafama yatmıştı ama şimdi sadece anakart PSU alacağım. Sağ ol tavsiyen için.

Bilgisayarcıların bu parçaları o kadar pahalıya alacağını zannetmiyorum ve bana hemen lazım nakit yani ne yapabilirim
Zaten arada pay var görmediysen iyi bak. 40/50 zaten boşta hadi 40/50 daha düşük oldu onu da tamamlarsın alırsın.
O işlemcinin yerine Pentium bence gitmez.
Neden?
İleride işlemci yükseltme yapılır deyince ne kadar ileride sorusu geliyor akla. 1 ay sonra yapacağını sanmıyorum.
1 Ay sonra zaten diyen olmadı 6/7/8/9 ay sonra veya daha ileri ona kalmış.
Sırf iki nesil yeni olsun diye daha düşük seviyeli işlemci alınmaz.
Bu sizin geri olduğunuz içindir. Bilen günceli alır.

Geri
Yukarı