PEGATRON IPXSB-H61 BIOS ve sürücü

Zaten arada pay var görmediysen iyi bak. 40/50 zaten boşta hadi 40/50 daha düşük oldu onu da tamamlarsın alırsın.

Neden?

1 Ay sonra zaten diyen olmadı 6/7/8/9 ay sonra veya daha ileri ona kalmış.

Bu sizin geri olduğunuz içindir. Bilen günceli alır.
O zaman ben i5 3450 işlemcimi Pentium 4400 ile değiştireyim ki bilgisayarım daha düşük performanslı olsun. Ama yeni olması performanslı olmasından daha iyi değil mi? Çünkü benim kafamda sorun var. Dünyanın en saçma şeyini öneriyorsunuz şu an. i7 3770K kullananlar da Pentium 4400'a güncellesin o zaman sonuçta daha yeni ya hani.

G3250: PassMark - Intel Pentium G3250 @ 3.20GHz - Price performance comparison
i3 2120: PassMark - Intel Core i3-2120 @ 3.30GHz - Price performance comparison

i3 2120 bir tık daha önde. G3250 kullanmak ne avantaj sağlayacak bu arkadaşa?
Ayrıca seneye muhtemelen yeni intel işlemciler gelecektir. Bu arkadaş işlemcisini seneye değiştirecek olsa sıfır 4. nesil intel işlemci bulmaya uğraşacak ve bu sefer de herkes 6. nesil veya 7. nesil i3 veya Pentium serisi önerecek. Sonuç nereye çıkacak? Bu adam ana kartını tekrar değiştirecek. Hem de RAM belleklerle beraber. i3 2120, G3250'den daha iyi iken sırf "güncel" ibaresi için G3250 alınmaz. İlle de bir güncelleme yapılacaksa i3 4150 veya Pentium G4400'dan daha aşağısı pek bir şey fark ettirmeyecektir. Tabi arkadaşın elinde çok fazla para yok ve bu yüzden i3 4150 veya G4400'a güncelleme şansı yok. Sadece ana kart ve PSU değiştirmesi çok daha mantıklı bir hareket çünkü G3250 kesinlikle i3 2120'den daha yüksek performanslı bir işlemci değil.

Son düzenleme:
O bir örnekti. 55 tane benchmark sonucunu (55 derken lafın gelişi) tek tek koysam sanırım okumaya üşenilecek bir mesaj olurdu :). Bu kullanıcı kendisine sorduğumda da aynı cevabı verecektir ki cevap da bekliyorum kendisinden buraya, bir yıldan daha kısa bir sürede yeni bir işlemci değişimi yapmayacaktır. 1 yıl sonra da 4. nesil İntel işlemci kalır mı piyasada belli değil. Muhtemelen bellekleri falan da değiştirmek zorunda kalır yenileme yapacak olduğunda. Bu yüzden performans arttırmayacak bir işlemci değişimi yapmaya gerek yok. Yenileme yapacağı zaman zaten işlemcinin yanında ana kartı ve bellekleri tekrar değişecek.

Bir de sorumu cevaplamamışsınız. Pentium G3250 almak i3 2120'nin üzerine ne katacak? Madem G3250'nin daha iyi olduğu konusunda ısrarcısınız, bu durumda sorumu cevaplarsanız çok sevinirim.

Son düzenleme:
Açık bir cevap verirseniz sevinirim. Güncel olmasını kastediyorsanız, güncel olması, üzerine performans anlamında bir şey kattığını göstermiyor. Technopat rehberlerinde "1. nesil i7 yerine son nesil i3 daha iyi" gibi açıklamalar var ve evet doğru, 1. nesil i7 yerine 6. nesil i3 daha iyidir. Daha güncel ve en önemlisi daha performanslı. Pentium G3250'nin i3 2120'nin üzerine kattığı şeyi söylerseniz sistemi toparlayacak arkadaş da ben de bilgilenmiş olacağım. Performans olarak bir şey katmadığı düşüncesindeyim hala.

i3 2120 ile G3250'yi değiştirmek, i7 3770 ile i5 6400'ü değiştirmek gibi bir şey. Gereksiz oluyor yani. Daha güçlü bir işlemci ile değiştirilse anlarım da.

Bende de aynı anakart mevcut ve raporu da hazırladım bios güncellemesi konusunda bana da yardımcı olabilir misiniz ?

Ayrıca sizce bu güncellemeye gerek var mı? Şuan sorunsuz bir şekilde sistem çalışıyor ve ben sadece güncel olsun diye yapacağım bunu.

@Murat5038

MEGA

Bende de aynı anakart mevcut ve raporu da hazırladım bios güncellemesi konusunda bana da yardımcı olabilir misiniz ?

Ayrıca sizce bu güncellemeye gerek var mı? Şuan sorunsuz bir şekilde sistem çalışıyor ve ben sadece güncel olsun diye yapacağım bunu.

@Murat5038

MEGA
Bios güncelleme için gerekli mesaj ilk sayfada zaten vermiştim. Ancak anakartınız version bakımından bana biraz farklı geldi uyumsuz olma ihtimali var ama riske atarım derseniz güncelleyebilirsiniz. Şuan 2010 tarihli bios var konudaki 2012 2 sene daha güncel bios ancak uyumsuzluk çıkabilir denemek isterseniz dediğim gibi ilk konunun alt tarafında yönergeleri takip edebilirsiniz.

Bios güncelleme için gerekli mesaj ilk sayfada zaten vermiştim. Ancak anakartınız version bakımından bana biraz farklı geldi uyumsuz olma ihtimali var ama riske atarım derseniz güncelleyebilirsiniz. Şuan 2010 tarihli bios var konudaki 2012 2 sene daha güncel bios ancak uyumsuzluk çıkabilir denemek isterseniz dediğim gibi ilk konunun alt tarafında yönergeleri takip edebilirsiniz.

Bilgilendirme için teşekkür ederim. O zaman şuan için ben bu riske girmeyeyim yakın zamanda anakart ve işlemcimi değiştirmeyi düşünüyorum değiştirmeme yakın güncellemeyi bir denerim.

Geri
Yukarı