PEGATRON IPXSB-H61 BIOS ve sürücü

@Murat5038 Hocam konuyu hortlatıyorum kusura bakma. Bir yeni Casper mağduru da benim ne yazıkki. IPXSB-H61 anakartta İ7 3770 CPU - GT630 GPU vardı. GTX1050TI aldım ve tabii ki çalışmadı.
Sonra internette bol araştırma sonrası şurada yazan BIOS update ini uyguladım:
Casper Pegatron IPXSB-H61 Bios Güncellemesi

Update'i başarıyla yaptım fakat updateten önce BIOS versiyon 2202'ydi, 2206 update ini yapmama rağmen update sonrası BIOS version hala 2202. Ekran kartını takıyorum o da hala çalışmıyor, PC açılırken Casper logosu kalıyor. Ama her şeyi harfi harfine uyguladım update tamam dedi neden olmadı anlamadım.

Bir çare var mıdır yoksa tek çözüm anakart değişikliği mi olacak?

BIOS güncellesen de o ekran kartını çalıştırmaz. BIOS'da 2202 yazıyorsa güncelleyememişsin demektir. Rehbere göre güncelleyebilirsiniz.

Nerede hata yaptım bulamadım valla hiç hatasız update 1 ve update 2 yi flashladım, flash override pin'ini değiştirdim update OK yazısını gördüm ama hala BIOS versiyonu 2202.
Ama ekran kartı güncellesek de çalıştırmaz diyorsanız boşuna bir daha uğraşmayayım ben.
Ah Pegatron ah...

Son düzenleme:
Nerede hata yaptım bulamadım valla hiç hatasız update 1 ve update 2'yi flashladım, flash override pin'ini değiştirdim update OK yazısını gördüm ama hala BIOS versiyonu 2202.
Bilemiyorum artık görsel mevcut olsa kontrol ederdik.
Ama ekran kartı güncellesek de çalıştırmaz diyorsanız boşuna bir daha uğraşmayayım ben.
Evet daha önce zaten yazmıştım aynı kart için.

Bütçeniz yetiyorsa vatanda Z77 olanlardan alırsanız iyi olur şuan bazı linkleri ISS kaynaklı göremiyorum. "1155 z77 anakart" olarak aratarak bulabilirsiniz.

Valla özellikleri bakımından baya iyi anakartmış ama bütçeyi biraz aştı, max 300 ve aşağısı bir şeyler bakıyordum. Anakart işi hiç hesapta yoktu, parayı ekran kartına yatırınca pek bütçe kalmadı ona açıkçası :D

H61 de alabilirsin sıkıntı çıkmaz. Zaten sistemin eski. Z77'ye veya H77'ye o kadar para verip sistemi geleceğe dönük falan da yapamazsın. Tabii SATA 3 desteği durumu değiştirir ama sistemi değiştirmen gerekecek zaten 1-2 yıla. Ben H61 almaya bakardım şu durumda.

Yeni konular

Geri
Yukarı