Pentium E6500 Ekran kartı Tavsiyesi

KRALCAN

Megapat
Makaleler
6
Yer
İzmir-Bayraklı
Daha fazla  
Arkadaşlar ekran kartı almayı düşünüyoruz. Önceliğim ise Battlefield3, Battlefield4 ve Gta5 oynatabilecek bir kart.

Özelliklerim:
  • Ram: 4 GB
  • İşlemci: İntel Pentium E6500
  • Anakart: ASUS P5QPL-AM
  • Ekran kartım: ATI Radeon hd 4600 series
  • Güç kaynağı:200wat

Arkadaşlar ben sapphire r7 250 almak.Ayrıca güç kaynağımıda değiştireceğim 300wat yetermi sizce.
Sorularım:
  • Ekran kartı bf3 bf4 ve gta5'i açarmı? Açarsa hangi ayarlarda?
  • 200wat yetermi yetmesse ne kadar yeter?
  • İşlemciyle darboğaz yapar mı?
  • Anakarta uyar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçe ne kadar ? Tam olarak anlamadım. En az R7 260X alın. Dediğiniz oyunları en az medium açacak bir kart. Psu olarakta en az 400W olabilir.

O anakarta maksimum takabileceğiniz ekran kartı GTX 960 tır. İşlemciyi tavsiyem Quad core serisine yükseltin. O zaman Battlefield'ı Ultrada stabil bir şekilde 36 fps civarında oynarsın.

GTX 960 mı? En fazla GTX 750 Ti onun bile tam performansını vermez. GTX 960 alsa bile PSU yetmez 120 Watt harcıyor. GTA 5'i açacağını sanmam aynı şekilde Battlefield'da. GTA 5 için en az Core 2 Quad gerekiyor ki Pentium E6500'ün bunu açması imkansız gibi görünüyor. Eğer güncel oyunları oynamak istiyorsan yeni sistem toplamalısın. Ha dersen illa GTA 5 oynamak istiyorum 2. el Core 2 Quad + GTX 750 Ti alıp Low/Medium oynarsın.

GTX 960 mı? En fazla GTX 750 Ti onun bile tam performansını vermez. GTX 960 alsa bile PSU yetmez 120 Watt harcıyor. GTA 5'i açacağını sanmam aynı şekilde Battlefield'da. GTA 5 için en az Core 2 Quad gerekiyor ki Pentium E6500'ün bunu açması imkansız gibi görünüyor. Eğer güncel oyunları oynamak istiyorsan yeni sistem toplamalısın. Ha dersen illa GTA 5 oynamak istiyorum 2. el Core 2 Quad + GTX 750 Ti alıp Low/Medium oynarsın.
Ayrıntıları yazmayı unutuğum için üzgünüm. Q8400 GTX 960 ile rahat high ayarlarda oynayabiliriz. PSU'yu söylemeyi unutmuşum.

Kendim test ettim ve aynı işlemciyle gta 5 de 75 68 fps alıyorum ultrada

Asus anakart otomatik O.C. ye quad işlemcide %15 e kadar stabil şekilde izin veriyor. 100-150 TL arası temiz bir quad işlemci alın. Yanına arkadaşın dediği gibi 750 Ti ekran kartı alın. Güncel oyun için bellek takviyesi de şart. Ama sanırım 2 slotunuz da dolu.

Asus anakart otomatik O.C. ye quad işlemcide %15 e kadar stabil şekilde izin veriyor. 100-150 TL arası temiz bir quad işlemci alın. Yanına arkadaşın dediği gibi 750 Ti ekran kartı alın. Güncel oyun için bellek takviyesi de şart. Ama sanırım 2 slotunuz da dolu.
gtx 960 da alabilir kullanılabilir bir ekran kartı aynı işlemciyle kullanıyorum ve darboğaz yaşıyorum evet ama 10 15 fps düşüklüğü alıyorum sadece

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı