Pentium E6500'e OC yapılır mı?

Bu söylediğiniz G31M-ES2L için geçerli değil, defalarca kez farklı işlemcilerle bu anakartta hız aşırtmış ve aynı modelin farklı anakartında da hız aşırtmış biri olarak söylüyorum, bios sürümü güncel bir G31M-ES2L'de bu ayarlarda sistem rahatlıkla açılmalıdır.
Hocam örnek misali attım zaten onu.

Bu söylediğiniz G31M-ES2l için geçerli değil, defalarca kez farklı işlemcilerle bu anakartta hız aşırtmış ve aynı modelin farklı anakartında da hız aşırtmış biri olarak söylüyorum, BIOS sürümü güncel bir G31M-ES2L'de bu ayarlarda sistem rahatlıkla açılmalıdır.

BIOS sürümü en günceli zaten. 350 MHz X11 CPU voltajı 1.32 SPD 2.00 ( 798 MHz ) de bilgisayar açılıyor fakat Windows en son adımda mavi ekran veriyor.

BIOS sürümü en günceli zaten. 350 MHz X11 CPU voltajı 1.32 SPD 2.00 ( 798 MHz ) de bilgisayar açılıyor fakat Windows en son adımda mavi ekran veriyor.

350 frekansında işlemcin 3.85 GHZ seviyesine çıkar, bu da ihtiyaç duyulan voltaj değerini arttırır, SPD 2,5 yap voltaj 1.32 kalsın, frekansa da 300 vermeyi dene, durum ilginç ancak deneyip yanılarak gidebileceğin en üst seviyeye git, bu arada oyunda işlemcin kaç dereceleri görüyor en fazla?

350 frekansında işlemcin 3.85 GHz seviyesine çıkar, bu da ihtiyaç duyulan voltaj değerini arttırır, SPD 2, 5 yap voltaj 1.32 kalsın, frekansa da 300 vermeyi dene, durum ilginç ancak deneyip yanılarak gidebileceğin en üst seviyeye git, bu arada oyunda işlemcin kaç dereceleri görüyor en fazla?

Yanlış yazmışım şu an 3.41 GHz değerinde voltaj değerleri Auto Mod'da sistem açılıyor. Gece bayağı oyun oynadım CPU sıcaklığı en fazla 76° C oldu. Voltajı Manuel'e alınca sistem hiçbir şekilde Boot olmuyor.

Aslında tüm bu işlemci o.c işini GTA 4'te biraz daha performans almak için yaptım. Ama nafile. Bu oyuna hiçbir şey işe yaramaz. Minimum ayarlarda da maksimum ayarlarda da aynı. 15-20 FPS alıyorum. Sorunlu bir oyun olduğunu biliyorum ama yapacak bir şey yok.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu video daki modu yaparsan grafik düşürmeden Fps arttirabilirisn

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videodaki modu yaparsan grafik düşürmeden FPS arttirabilirisn.

Yeni bir bilgisayar satın aldım. Kısaca bahsetmek gerekirse RTX 2060 i7-10750H vs... Artık grafik düşürmek yok. Tam gaz devam :)

Geri
Yukarı