Pentium E6500 işlemciye nasıl OC yapılır?

Uçamayan_bal0n

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Tost Makinası
Merhaba Technopat sakinleri, elimde Intel Pentium E6500 işlemcili bir PC var. Buna nasıl OC yapabilirim? Bilgili birileri varsa yardımcı olabilirler mi? Şimdiden teşekkür ederim.

Sistem özellikleri:
4 GB DDR3 RAM.
Foxcoon G41MXE anakart.
128 GB SSD 1TB HDD.
GT 420 2 GB ekran kartı.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    977 KB · Görüntüleme: 21
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
burada galiba anlatıyordu eski ama biraz

O anakart vasat overclock konusunda. İşlemciyer voltaj veremezsin. Sorumluluk kabul etmem. BIOS'tan FSB'yi arttırarak yapacaksın. Test için Prime 95 ve HWiNFO ile takip edebilirsin. E5300 işlemcim vardı 2.6'dan 3.20'ye kadar çıkmıştım ama bu işlemcinin çarpanı düşük, stok FSB'si yüksek ve voltajlarda yakın. Tahminimce o anakartla 3.3'un üstü imkansız.

Bu sistemle OC'ye girişmeyin.

Girişmesinde bir sorun yok, işlemci voltajı kilitli. En fazla mavi ekran yer, sistem boot etmez onu da BIOS'u sıfırlayarak halleder. Düzelteyim o anakartla OC olmaz.
Foxconn G31MXP anakartım vardı tecrübem olduğu için konuşuyorum.

Üzüldüm keşke olsaydı neyse yardımınız için teşekkür ederim.

Yapamazsın demiyorum, 100-150 MHz artışı elde edebilirsin. Bunu dene zevk bile alırsın bir şeyler öğrenirsin. Dediğim gibi en fazla sistem açılmaz( BIOS pilkini söker BIOS'u sıfırlar düzeltirsin) ya da mavi ekran yersin.

Yapamazsın demiyorum, 100-150 MHz artışı elde edebilirsin. Bunu dene zevk bile alırsın bir şeyler öğrenirsin. Dediğim gibi en fazla sistem açılmaz( BIOS pilkini söker BIOS'u sıfırlar düzeltirsin) ya da mavi ekran yersin.

Tamam teşekkür ederim zaten amacım nasıl yapıldığını uygulamalı öğrenmek sistemim eski zaten OC ile FPS uçurma gibi bir hayalim yok.

Geri
Yukarı