Pentium N3520 için işletim sistemi önerisi

Smith

Hectopat
Merhaba, şu aralar durmadan işletim sistemi değiştiriyorum çünkü her zaman bir sorun çıkıyor. Windows 7 denediğimde ses kasma sorunları, Windows 8.1'de bazı uygulamalar yüklenmiyor ve kasıyor, Windows 10 yüksek işlemci, RAM ve disk kullanımı ortaya çıkıyor bu yüzden sizden istediğim bir işletim sistemi önerisi. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Linux'ta ise bilgisayar donuyor ve oyunlar olduğundan daha fazla kasıyor.

RAM: 4 GB.
İşlemci: Intel Pentium N3520 2.16 GHz.
HDD: 720 GB Toshiba HDD.

Linux dağıtımlarını deneyebilirsin. Manjaro Linux ve PrimeOS kullanıyorum laptop'umda -Celeron N3350 işlemcili PC- ve güzel çalışıyor. Ya da Windows'un modlanmış versiyonlarını kullanabilirsin. Ghost-Spectre en iyisi aralarında.

Manjaro, PrimeOS ve Fedora KDE arasında kaldım. Siz hangisini tavsiye edersiniz ? Şuan bilgisayarımı değiştiremem ama birkaç ay sonra bir bilgisayar alacağım.

Manjaro, PrimeOS ve Fedora KDE arasında kaldım. Siz hangisini tavsiye edersiniz ? Şuan bilgisayarımı değiştiremem ama birkaç ay sonra bir bilgisayar alacağım.

Daha önceki attığım siteden bak biraz incele. Görünüş farklılıkları var biraz. Bir de paket yöneticileri falan farklı. Kullandığın uygulamaların bu dağıtımların hangisinde sorunsuz olduğunu incele.

Merhaba, şu aralar durmadan işletim sistemi değiştiriyorum çünkü her zaman bir sorun çıkıyor. Windows 7 denediğimde ses kasma sorunları, Windows 8.1'de bazı uygulamalar yüklenmiyor ve kasıyor, Windows 10 yüksek işlemci, RAM ve disk kullanımı ortaya çıkıyor bu yüzden sizden istediğim bir işletim sistemi önerisi. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Linux'ta ise bilgisayar donuyor ve oyunlar olduğundan daha fazla kasıyor.

RAM: 4 GB.
İşlemci: Intel Pentium N3520 2.16 GHz.
HDD: 720 GB Toshiba HDD.
Linux'ta bilgisayar donuyor demişsiniz fakat bu dediğiniz başınıza bir Linux'ta gelse yüksek ihtimal öbüründe gelmez. Yeni başlayanlara Linux Mint öneriyorum. Manjaro da olur.

Ben tekrardan baktım hangi linux dağıtımlarını kullanabilirim diye bu yüzden Kubuntu kurdum fakat şuan terminalden yazdığım her şeye hata veriyor.

Steam kurmayı denedim ve sonuç:

Aşağıdaki paketler karşılanmamış bağımlılıklara sahip:
steam:i386 : Bağımlılıklar: libgl1-mesa-glx:i386 ama kurulmayacak
Tavsiye ettikleri: steam-devices:i386
Tavsiye ettikleri: xterm:i386 ya da
x-terminal-emulator:i386
woeusb-build-deps : Bağımlılıklar: debhelper (>= 9) ama kurulmayacak
Bağımlılıklar: dh-autoreconf ama kurulmayacak
Bağımlılıklar: git-core
Bağımlılıklar: libwxgtk2.8-dev ama kurulabilir değil ya da
libwxgtk3.0-dev ama kurulabilir değil
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'nilarimogard-ubuntu-webupd8-focal.list.save'
dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'colingille-ubuntu-freshlight-focal.list.save'
dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor
E: Karşılanmamış bağımlılıklar. 'apt --fix-broken install' komutunu paket seçeneği verme
den deneyin (ya da bir çözüm belirtin).

Yeni konular

Geri
Yukarı